Znudzenie angielskim. Jak sobie z tym poradzić?

Znudzenie do nauki języka angielskiego to wbrew pozorom poważna sprawa. W końcu chodzi o Twój rozwój, który w wyniku wyboru niewłaściwej metody, zniszczy Twój zapał, a wszelkie efekty zostaną zabrane w wyniku zapomnienia.

Z czego wynika znudzenie nauką angielskiego?

Przede wszystkim z tego, że tak naprawdę nie uczysz się języka, ale powtarzasz, by nie zapomnieć. I choć przywykło się uważać, że powtarzanie jest elementem nauki, to nie jest to prawda. Możesz to dosyć łatwo odróżnić po tym, że w początkach nauki, gdy nie opierasz się na powtarzaniu – bo nie masz jeszcze co powtarzać – lubisz naukę języka. Jednak stopniowo, gdy coraz mniej się uczysz, a coraz więcej musisz powtarzać, Twój zapał się ulatnia, a przychodzi znudzenie do takiej formy „nauki”.

Nauka o języku, to nie nauka języka – to też nudzi

Jeśli uczysz się o tym, jak stosować gramatykę, to nie jest to nauka języka, ale nauka o języku. Różnica, jest taka jakbyś uczył się o jedzeniu zamiast jeść lub o rodzajach uzbrojenia zamiast uczyć się walczyć. Podobnie, jest gdy uczysz się o gramatyce, a nie odczuwać gramatykę, ponieważ tylko ucząc się odczuwać gramatykę, uczysz się języka.

Wiesz, jak sobie poradzić ze znudzeniem?

Właściwie tylko w jeden sposób: zmienić metodę na taką, gdzie nie będzie powtórek, a cały czas będziesz się uczył języka. Potrafisz to sobie wyobrazić? Możesz uczyć się języka bez powtarzania i właściwie nie tylko wyeliminować znudzenie, ale mieć coraz więcej motywacji, ponieważ będziesz miał coraz więcej efektów płynących z nauki, które dadzą Ci motywację.

Ucz się angielskiego z naszego kursu bez znudzenia lub skorzystaj z bezpłatnych sposobów, które tutaj prezentujemy. Podnieś swój poziom znajomości angielskiego na kursie angielskiego dla zaawansowanych.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *