Zdolności językowe a nauka języka angielskiego

Chciałbym Ci tym artykułem uzmysłowić coś niezwykle istotnego. Kiedy idziesz na kurs językowy i widzisz nauczyciela, to zakładasz, że będzie Cię uczył dokładnie tak samo, jak sam opanował (a zazwyczaj opanowała) język angielski. Myślisz, że nauczyciel odtworzy Ci identyczny proces nauki, który poprowadzi Cię do tych samych efektów końcowych. Niestety, ale tak się nie stanie, ponieważ większość nauczycieli nie jest świadoma swoich zdolności i nie potrafią oni rozwinąć tych zdolności u swoich uczniów.

Pozostaje Ci jedynie wierzyć w to, że Ty także posiadasz zdolności językowe, a wtedy tak naprawdę metoda z której będziesz korzystać nie będzie miała większego znaczenia. To trochę tak jak z Etiopczykami, którzy mają talent do biegania i nie jest ważne w jakich butach biegają.

A od czego zależą zdolności językowe?

Ogólnie to ujmując, zależą one od świadomości. Pokażę Ci to na prostym przykładzie. Gdy weźmiesz kolejnym razem do ręki pomarańczę, przyjrzysz się jej dokładnie, dotkniesz językiem skórki, zamkniesz oczy i sprawdzisz jaka jest w dotyku, skosztujesz jej, by sprawdzić to, jak jest kwaśna/słodka – to podniesiesz świadomość dla tego konkretnego owocu. I teraz, gdy masz już podniesioną świadomość, to możesz ją przekazać na dowolną rzecz, ale oczywiście najprościej zrobisz to, gdy zdobytą świadomość przełożysz na słówko z języka angielskiego – orange.

Najciekawsze jest to, że osoby o zdolnościach językowych zazwyczaj mają znacznie bardziej poszerzoną świadomość i potrafią ją w bardzo krótkim czasie przekazać na znajomość języka obcego i go opanować. Podobnie następuje przełożenie świadomości na znajomość tańca, rysunku, gry na instrumencie i szeregu innych umiejętności.

Dobrze, ale co z tego wynika dla Ciebie?

Otóż wynika z tego tyle, że możesz uczyć się dowolnej rzeczy i to z powodzeniem, nawet, gdy wydaje Ci się że nie masz zdolności w danej dziedzinie, o ile metoda, którą wybierzesz będzie podnosić Twój ogólny poziom świadomości. To wszystko i aż tyle.

Ucz się angielskiego podnosząc świadomość na naszych kursach angielskiego lub skorzystaj z bezpłatnych sposobów, które tutaj prezentujemy. Podnieś swój poziom znajomości angielskiego na kursie dla zaawansowanych.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *