W jakim wieku angielski?

Jeśli chcesz wiedzieć czy w Twoim wieku można z powodzeniem opanować język angielski lub też zastanawiasz się, czy istnieje coś takiego, jak: „optymalny wiek”, to musisz wiedzieć, że nauka języka nie ma nic wspólnego z wiekiem.

Oczywiście zapewne słyszałeś, że najlepiej uczyć się języka angielskiego w młodym wieku, jako dziecko, ale z pewnością wiesz, że pośród dzieci jedne uczą lepiej, a inne gorzej. Zatem nie może być to prawdą, że chodzi o wiek, ale o coś zupełnie innego, co jedynie dzieciom przychodzi łatwiej niż dorosłym.

Co takiego mają dzieci, że mogą łatwiej uczyć się angielskiego?

Dzieci nie blokują się na uczucia, tak jak robią to dorośli. Nauka języka oznacza przede wszystkim zdobywanie uczuć dla nowych słów, a nie naukę słówek poprzez powtarzanie. I ot cały sekret skutecznej nauki angielskiego niezależnie od wieku.

Czy jesteś wolny od stresów i lubisz odczuwać?

Nie pytaj o idealny wiek do nauki angielskiego, ale spytaj siebie czy nie jesteś zablokowany przez stres i czy lubisz odczuwać za pomocą wszystkich zmysłów. To się liczy w nauce angielskiego, a nie wiek czy Twoja pamięć. Ucząc się angielskiego, będziesz musiał otworzyć się na uczucia, doświadczać więcej, odczuwać bardziej świadomie.

Podsumowanie

Istnieją metody tzn. tłumaczeniowe, które opierają się na pamięci krótkotrwałej, która zależna jest od powtórek. Tutaj może mieć znaczenie pamięć krótkotrwała. Dzieci nie uczą się w ten sposób języka ojczystego. Pamiętaj, że Tobie do nauki przyda się nie pamięć krótkotrwała, ale pamięć długotrwała, którą rozwijać możesz coraz intensywniej angażując uczucia i rozwijając świadomość do otaczającego Cię świata.

Ucz się angielskiego za pomocą uczuć z naszego kursu. Wykorzystaj też darmowe sposoby nauki, które tutaj prezentujemy. Możesz też podnieść znajomość angielskiego na kursie dla zaawansowanych.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *