Urządzenie do nauki języków (rozwoju świadomości)

Jakakolwiek wiedza wymaga świadomości. Nauka dowolnego języka (a nie rozumienia za pomocą tłumaczenia) wymaga rozwoju świadomości. Przeczytaj uważnie, jeśli chcesz mieć szybkie efekty w nauce języka.

 

Świadomość to jest jak materiał do budowy domu.

Możesz chodzić wokół domu i być najlepszym murarzem, ale jak nie masz cegieł i zaprawy, to nic nie zbudujesz. Gdy uczysz się języka, to zauważasz brak postępów w nauce często już w kilka tygodni od rozpoczęcia nauki. Odpowiedzialność za to w głównej mierze ponosi właśnie świadomość, a raczej fakt, że jej nie rozwijasz. Chodzisz wokół domu niczym murarz bez cegieł i zaprawy. Dom nie rośnie, a Ty się dziwisz dlaczego – przecież tyle chodzisz wokół domu, że już prawie powstał okop do obrony, tego co do tej pory udało Ci się zbudować (nauczyć).

Akcja i reakcja

By rozwijać świadomość potrzebujesz dwóch rzeczy: akcji i reakcji. Reakcja to jest to, co widzisz, obserwujesz czy doświadczasz za pomocą dowolnego zmysłu. Akcja, to jest to, co robisz, gdy to obserwujesz. Do niedawna najlepszym sposobem na akcję było liczenie tego, co dostrzegłem (akcja). Jednak ten sposób ma pewne wady. Wadą podstawową jest to, że robisz to w swoim umyśle, a to sprawia, że po jakimś czasie możesz o tym zapominać. Zamiast stale i nieprzerwanie rozwijać świadomość, możesz po czasie zapominać o tym.

Proste, tanie urządzenie do rozwoju świadomości (nauki języków)

Ostatnio odkryłem pewne proste, tanie urządzenie (koszt około 5 złotych), które pozwala znacznie rozwijać świadomość w momencie, gdy jej najbardziej potrzebujesz – podczas nauki języka. Tym urządzeniem, jest ręczny kliker. Urządzenie, które pozwala Ci policzyć wszystko, co obserwujesz (akcja i reakcja). Jednocześnie urządzenie, które masz przy sobie na przykład w kieszeni, w torebce stale Ci przypomina o treningu świadomości, o tym by choć przez kilka minut dziennie ćwiczyć ją z korzyścią dla siebie, dla Twojego rozwoju, Twojej wiedzy, wyobraźni, koncentracji…

Jak korzystać z klikera?

Z klikera możesz korzystać wszędzie, gdzie tylko przebywasz. Możesz liczyć wszystko, co chcesz przy okazji lub wyjść na spacer, by celowo rozwijać świadomość.

Każdego dnia postaraj się liczyć co innego, na przykład:

 1. Wszystkie dźwięki, które słyszysz: słowa, szmery, szumy, piski itd.
 2. Wszystkie kolory, które widzisz.
 3. Wszystko, co znajduje się w ruchu, co przemieszcza się.
 4. Wszystko, co dotykasz, co odczuwasz za pomocą zmysłu dotyku (na przykład wodę na sobie, koszulę, kurtkę, łyżkę, którą trzymasz w ręku).
 5. Wszystko, co odczuwasz za pomocą zmysłu powonienia.
 6. Wszystko, co smakujesz – odczuwasz za pomocą zmysłu smaku.
 7. Wszystkie przedmioty z drewna i imitacji drewna.
 8. Wszystkie przedmioty z metalu.
 9. Wszystkie rzeczy o kształcie: koła, trójkąta, prostokąta i kwadratu.
 10. Wszystkie przedmioty ze szkła.

Następnie łącz wszystko razem i zliczaj wszystko, co dostrzegasz za pomocą wszystkich zmysłów.

Gdzie zamówić kliker?

Kliker możesz zamówić na portalu  Allegro. Tutaj możesz przejrzeć aktualne aukcje z ofertami.

2 myśli nt. „Urządzenie do nauki języków (rozwoju świadomości)

  • Sens jest taki, że to rozwija Twoją spostrzegawczość i ma to szczególny sens, gdy uczysz się intensywnie jęzzyka, ponieważ wtedy zdobywasz uczucia dla nowych słów, uczysz się zwyczajnie szybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *