Szybka Nauka Języków Obcych

Szybka Nauka Języków

(Na końcu artykułu znajdziesz formularz zapisu na Darmowy Kurs Mailowy do Metody 5S. Zapisz się na kurs, jeśli pragniesz więcej informacji o metodzie językowej 5S i szybkiej nauce języków obcych.)

Oto zasady metody językowej 5S, które pozwolą Ci uczyć się języków możliwie najszybciej:

  1. Ucz się nowych słów w odniesieniu do słów, które już znasz i odczuwasz. Przykładowo uczucia związane z chlebem możesz połączyć z kromką, bułką, mąką, zapachem, masłem itd. Oczywiście używasz dowolnego języka obcego, którego pragniesz się nauczyć.
  2. Czytając książki i artykuły w języku obcym skupiaj się na pogłębianiu odczuwania tych słów, które znasz w obecności słów dla Ciebie niezrozumiałych. Przykładowo mając zdanie w języku hiszpańskim typu:

 

Catalina tiene el pelo ondulado.

 

Jeśli w powyższym zdaniu znajduje się słowo, które znasz np. pelo (włosy) i słowo ondulado, którego nie znasz. Zaznacza markerem słowo „el pelo” i postaraj się je głębiej poczuć możliwie największą ilością zmysłów. Dzięki temu będziesz się skupiał na słowach które znasz, szybciej będziesz je rozpoznawał, nie będziesz zapominał nowe słowa, które normalnie mógłbyś uczyć się i nieustannie zapominać. Odczuwając głęboko znane Ci słowo w pobliżu słowa nieznanego będziesz poznawał i rozpoznawał nowe słowa bez zaglądania do słownika. W praktyce im więcej i głębiej będziesz odczuwał znane Ci słowa, tym szybciej i łatwiej będziesz uczył się języka zupełnie bez zaglądania do słownika.

  1. Tą samą zasadę z punktu 2 możesz zastosować do plików audio. Słuchając nagrań audio wybierz obszerny materiał zawierający możliwie najwięcej nowych słówek, tak byś przede wszystkim skupiał się na słowach, które już znasz. Pogłębiaj odczuwanie tych właśnie słów. Nie skupiaj się na słowach, których nie znasz. Jeśli będziesz skupiał swoją uwagę na słowach, których nie znasz w praktyce będziesz uczył się nie rozumieć język.
  2. Pamiętaj, że metoda tłumaczeniowa jest najszybsza na samym początku. Z czasem staje się coraz powolniejsza. Metoda języka 5S działa odwrotnie. Z czasem staje się coraz szybsza aż w pewnym momencie uczysz się języka w sposób nieświadomy, wystarczy że masz z nim styczność.

Metoda językowa 5S jest najprawdopodobniej najszybszą metodą językową, która skupia się na odczuwaniu języka zamiast jego tłumaczenia. Jeśli chcesz poznać lepiej Metodę Językową 5S, zapisz się na darmowy kurs mailowy korzystając z pól formularza poniżej:

 

Imię: *
Email: *

 

Zapisując się na darmowy kurs mailowy oświadczasz iż zapoznałeś się z Polityką Prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *