Rozumienie ze słuchu po angielsku

 

 

 

 

 

 

 

Chcesz uczyć się rozumieć ze słuchu w języku angielskim? Nie wiesz, jak to dobrze zrobić? Przeczytaj te kilka ważnych wskazówek, a zrozumiesz:

  1. Istnieją dwa sposoby rozumienia ze słuchu: gdy tłumaczysz w myślach i gdy rozumiesz dzięki uczuciom. Pierwszy sposób jest nienaturalny, a drugi naturalny.
  2. Sposób, gdy w myślach tłumaczysz nie uczy Ciebie języka angielskiego. Nawet, gdy przesłuchasz w taki sposób tysiące nagrań, Twój poziom pozostanie bez większych zmian. By uczyć się angielskiego ze słuchu, musisz nauczyć się odczuwać język, a nie tylko starać się zrozumieć tłumacząc go.
  3. Naukę odczuwania języka najlepiej rozpocząć od tekstu, zanim przejdziesz do odczuwania nagrań. W tekście, w każdym zdaniu zaznacz o jednym słowie, które najlepiej rozumiesz n. cat (kot). Następnie czytając tekst, gdy dojdziesz do zaznaczonych słów, przywołaj dla nich wspomnienia: konkretnego kota, jego maść, sierść w dotyku, sposób poruszania się, ogon itd.
  4. Następnie, gdy zaczniesz słuchać nagrania i usłyszysz wcześniej słowo, które odznaczyłeś, to pomijając skupienie na dalszej części nagrania, przywołaj ponownie wspomnienia tego kota. Pamiętaj, że nie musisz na razie odczuwać każde słowo, gdy dopiero się tego uczysz. Stopniowo będziesz rozumiał wszystko dzięki uczuciom i to bez potrzeby przywoływania wspomnień, ponieważ rozumieniem zajmie się Twój podświadomy umysł. Jednak by Twój podświadomy umysł zaczął rozumieć za Ciebie słowa, muszą one mieć uczucia, musisz odczuwać język.
  5. Pobierz 3 darmowe lekcje angielskiego Metodą 5S i ucz się rozumienia ze słuchu dzięki uczuciom. Spytaj też naszych konsultantów o zalety nauki angielskiego Metodą 5S.

Pobierz darmowe lekcje kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *