Od czego zależy efektywna nauka angielskiego?

Ucząc się języka angielskiego chcesz, by nauka była efektywna. Dała Ci jak najlepsze wyniki w możliwie najkrótszym czasie. By tak było musisz zrozumieć, co odpowiada za efekty, których się spodziewasz.

W nauce angielskiego, gdy masz do czynienia z naturalnym sposobem nauki, za efekty odpowiada świadomość i podświadomość.

Świadomość a efekty

Dziecko, gdy uczy się języka ojczystego, najpierw uczy się dostrzegać świat za pomocą wszystkich zmysłów. Rzeczy, które je otaczają muszą dojść do dziecka świadomości, by mogły być przyswojone.

Podobnie jest z nauką angielskiego. By zobaczyć efekty musisz nowe rzeczy przyswoić na świadomym poziomie. Możesz to rozpoznać po tym, że w momencie, gdy angażujesz świadomość, męczysz się bardziej niż, gdy robisz rzeczy, które już umiesz. Takim przykładem może być nauka jazdy na rowerze czy nauka jazdy samochodem, gdzie w trakcie, gdy się uczysz i wykorzystujesz świadomość, jesteś bardziej zmęczony.

Znużenie czy znudzenie to nie zmęczenie

Gdy uczysz się w niewłaściwy sposób za pomocą tłumaczenia, możesz zauważyć, że ten sposób nauki Cię nudzi czy nuży. Nie ma to nic wspólnego ze zmęczeniem, które wywołane jest rozwojem świadomości. Możesz to rozpoznać po tym, że Twoja uwaga, jest coraz mniejsza, jesteś coraz mniej skupiony na lekcji czy materiale do opanowania, ponieważ nie uczysz się poprzez rozwój świadomości, ale poprzez powtarzanie, które działa zupełnie odwrotne.

Efektywna nauka: od świadomości do podświadomości

Jeśli oczekujesz prawdziwych efektów z nauki angielskiego, musisz pozwolić, by to co dostrzegasz za pomocą rozwoju świadomości, opanował także Twój podświadomy umysł. Tak, jak to się dzieje z jazdą na rowerze czy nauką jazdy samochodem, gdzie po czasie wytężonej świadomości, rzeczy przenikają do podświadomości i przestajesz odczuwać zmęczenie związane z wykonywaniem danej czynności.

Podobnie, jest z nauką języka angielskiego. Najpierw coś dostrzegasz i odczuwasz zmęczenie w trakcie, gdy to robisz (gdy się uczysz). Po czasie Twój podświadomy umysł uczy się i zapamiętuje język angielski na podświadomym poziomie, a Ty przestajesz się tym zajmować i możesz uczyć się nowych rzeczy. W taki oto sposób, gdy poszerzasz swoją świadomość i wykorzystujesz podświadomość, nauka języka angielskiego staje się bardzo efektywna.

Podsumowanie

By uczyć się języka angielskiego w najbardziej efektywny sposób, powinieneś wykorzystać zarówno wzrost świadomości, jak i podświadomą naukę języka. Warto też umieć odróżnić znudzenie czy znużenie nauką, gdy uczysz się za pomocą powtarzania, od zmęczenia wywołanego rozwojem świadomości.

Zacznij naukę odczuwania języka angielskiego z naszych kursów lub kontynuuj naukę na wyższym poziomie na kursie dla zaawansowanych.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *