O Metodzie 5S

 

Czym jest metoda 5S i na czym polega?

Metoda 5S to sposób nauki w zgodzie z tym, jak funkcjonuje Twój umysł. Choć zajmujemy się przede wszystkim nauką języków, to metodę 5S możesz wykorzystać do nauki czegokolwiek, co chcesz opanować w inny sposób niż za pomocą powtórek.

Dlaczego powtarzanie, tak powszechne w różnego rodzaju metodach, jest tak nieskuteczne?

Ponieważ powtórki działają jedynie na pamięć krótkotrwałą. Są dobre, gdy chcesz zapamiętać na przykład swój numer telefonu, który będziesz często powtarzał, ale są nieskuteczne w przypadku nauki języka i wielu tysięcy słówek, które będziesz używał z różną częstotliwością – niektóre codziennie, a inne co 5, 10 czy 15 lat.

Co oferuje metoda 5S zamiast nauki za pomocą powtórek?

Metoda 5S oferuje Ci metodę nauki za pomocą uczuć – czyli niemal w identyczny sposób, jak nauczyłeś się języka ojczystego, ale z tą różnicą, że wzięliśmy poprawki na to, że jesteś osobą dorosłą (lub dorastającą) i nie musisz na przykład uczyć się składać sylaby, ale także znasz język ojczysty, który możesz wykorzystać, by głębiej odczuwać nowo poznawany język obcy.

Ucząc się języka metodą 5S:

 1. Uczysz się słówek za pomocą uczuć, a nie powtarzania, w związku z tym pamiętasz słówka niezależnie od tego, jak często je używasz.
 2. Uczysz się zwracać uwagę na słówka, które znasz bardziej niż na nowe, co pomaga Ci lepiej rozumieć język mówiony i uczyć języka na żywo, a nie tylko z kursów i książek.
 3. Uczysz się języka na podświadomym poziomie, gdy Twój umysł sam zajmuje się wyszukiwaniem uczuć dla słówek z języka obcego, co znacznie ułatwia i uprzyjemnia Ci korzystanie z języka obcego i zrozumienie bez angażowania świadomego umysłu.
 4. Uczysz się mówić w języku obcym w sposób naturalny tj. wtedy, gdy zdobędziesz wystarczającą ilość uczuć, a nie w sztuczny sposób, gdy mówisz tłumacząc wszystko w myślach.
 5. Uczysz się gramatykę odczuwać, co jest kluczowe, by móc ją używać w praktyce, a nie tylko uczysz się o gramatyce.
 6. Uczysz się wtedy, gdy masz czas, a nie wtedy, gdy musisz. Możesz uczyć się w każdej wolnej sekundzie, a dodatkowo nauka z nagrań audio wzmaga w Tobie nieporównywalnie większy poziom koncentracji niż konkurencyjne nagrania.
 7. Ucząc się w zgodzie ze swoim umysłem, nauka jest coraz łatwiejsza i przyjemniejsza, pomimo faktu, że poziom jest coraz bardziej zaawansowany.
 8. Ponieważ nie musisz poświęcać czasu na powtórki, by utrzymać znajomość słówek, uczysz się przez cały czas, dlatego osiągasz szybsze efekty w krótszym czasie.
 9. Uczysz się używając od razu całych zdań, dlatego korzystanie z języka jest o wiele prostsze, gdy Twój umysł nie przyzwyczaja się do składania zdań „słowo po słowie”.
 10. Uczysz się w taki sposób, że pozbywasz się tłumaczenia w myślach, nawet, gdy przez lata wykształciłeś w sobie ten niekorzystny nawyk. Zamiast tłumaczenia, Twój umysł stopniowo zaczyna rozumieć język, dzięki oryginalnym uczuciom, np.: apple rozumiesz, jako smak jabłka, które ostatnio zjadłeś.
 11. Oferujemy największą ilość unikalnych słówek do opanowania w kursach do języka angielskiego, bo ponad 5 tysięcy (w obu częściach kursu angielskiego łącznie) w najatrakcyjniejszej cenie na rynku.
 12. Jako jedyni dajemy Ci gwarancję satysfakcji lub zwrot pieniędzy, ponieważ wiemy, że inwestując w zły kurs, tracisz nie tylko pieniądze, ale także czas i możliwości.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *