Nauka słuchania po angielsku

 

 

 

 

 

 

 

Chcesz dowiedzieć się jak nauczyć się słuchać po angielsku? Jakie są zasady słuchania, by to miało jakiś sens? Przeczytaj te kilka ważnych wskazówek, które dla Ciebie przygotowaliśmy:

  1. Naukę słuchania najlepiej zacząć od prawidłowego sposobu czytania. Gdy zaczniesz źle, za bardzo będziesz skupiał się na słowach, których nie rozumiesz, a tracił uwagę na zrozumienie wypowiedzi.
  2. Zanim zaczniesz słuchać nagrania, weź tekst nagrania i zaznacz w każdym zdaniu przynajmniej po jednym słówku, które dobrze znasz i rozumiesz. Następnie przeczytaj całość, a gdy dojdziesz do zaznaczonych słówek, przywołaj wspomnienia dotyczącego danego słówka. Na przykład, gdy masz słówko car, przypomnij sobie ostatni samochód – jak najwięcej szczegółów.
  3. Początkowo będzie to wyczerpujące, jednak stopniowo rozumieniem słówek zajmie się Twój podświadomy umysł, a Ty będziesz rozumiał z łatwością słowa dla których wcześniej przywoływałeś uczucia.
  4. Stopniowo rozszerzaj odczuwanie słów na coraz dłuższe wyrażenia aż do odczuwania całych zdań. Na przykład, gdy widzisz zwrot the red car, to przypomnij sobie, gdzie ostatnio widziałeś czerwony samochód. Tak samo zrób, gdy usłyszysz ten zwrot.
  5. Pobierz 3 darmowe lekcje angielskiego Metodą 5S i ucz się angielskiego doskonale rozumieć ze słuchu za sprawą uczuć. Spytaj naszych konsultantów o sposób nauki Metodą 5S.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *