Nauka angielskiego z filmów. Jak to robić?

Jeśli chcesz uczyć się angielskiego na żywo lub z filmów, to mam dla Ciebie kilka rad i prosty test.

Po pierwsze, co się dzieje w Twoim umyśle, gdy widzisz takie słówka, jak np.: apple, orange, cat, dog itd.? Czy czujesz cokolwiek?  Czy też w Twoim umyśle pojawia się tłumaczenie?

Jeśli na widok tego typu słówek pojawia się tłumaczenie zamiast uczuć np. smak jabłka, gdy widzisz słówko apple, to tak samo będziesz oglądać filmy – tłumacząc sobie w myślach poszczególne słówka. Jednak to nie wszystko…

Tutaj przychodzi jeszcze większy problem z nauką angielskiego z filmów, ponieważ jeśli w myślach tłumaczysz sobie słówka, zamiast je odczuwać, to zapewne także zwracasz większą uwagę na słówka niezrozumiałe niż na te, które już znasz. W efekcie oglądając filmy w języku angielskim:

  1. 1.       Będziesz je rozumiał za pomocą tłumaczenia w myślach, co zawsze będzie bardzo męczące, a samo tłumaczenie w myślach nie nauczy Cię jeszcze lepiej tłumaczyć, bowiem przetłumaczysz tylko to co rozumiesz, a tego czego nie rozumiesz nie przetłumaczysz.
  2. Każde słówko niezrozumiałe będzie angażować Twoją uwagę i odciągać od tłumaczenia tych, które już znasz. A ponieważ słówek niezrozumiałych i tak nie zrozumiesz, odbierze to Twoją uwagę i zmęczy Cię jeszcze bardziej.

Jakie jest rozwiązanie?

Musisz zacząć naukę angielskiego za pomocą uczuć, inaczej oglądanie filmów nie da Ci żadnych pozytywnych efektów – przeciwnie – będzie tak męczące, że zrezygnujesz w przeświadczeniu, że język angielski, jest zbyt męczący.

Naukę odczuwania angielskiego możesz zacząć na przykład w taki sposób. Możesz też uczyć się z naszego kursu lub podnieść znajomość, a w tym znajomość słówek za pomocą uczuć na kursie dla zaawansowanych.

I dopiero, gdy zdobędziesz znajomość minimum 500 – 600 słówek angielskich na poziomie uczuć i zwyczaj zwracania większej uwagi na słówka, które znasz, a nie na te, których nie rozumiesz, możesz z powodzeniem rozpocząć naukę angielskiego z filmów.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *