Nauka angielskiego. Ważne Zasady!

Zanim zaczniesz naukę angielskiego lub postanowisz ją kontynuować, oto zbiór kilku ważnych informacji, które pomogą Ci lepiej zrozumieć, jak możesz uczyć się języka w sposób efektywny i przyjemny:

  1. Język to nie tyle słowa, co uczucia. Ucząc się nowych słów postaraj się dodać do nich nowe, oryginalne uczucia. Na przykład, gdy masz słówko electric kettle (czajnik elektryczny) podejdź do czajnika, który masz w domu. Chwyć go za uchwyt i ten moment zapamiętaj, a w myślach przywołaj słowo: electric kettle.
  2. Pamiętaj, że większość metod na rynku stosuję nienaturalną metodę nauki za pomocą tłumaczenia w myślach. Wystrzegaj się tych metod, ponieważ uczą one nie języka angielskiego, a tłumaczenia w myślach. Innymi słowy: z języka angielskiego będziesz korzystał tak, jak to robi komputer.
  3. Powtarzanie, które jest normą w metodach tłumaczeniowych nie należy do elementu nauki języka angielskiego. W metodach tłumaczeniowych powtarzasz nie po to, by czegoś się nauczyć, ale by nie zapomnieć.
  4. Powtarzanie aktywizuje jedynie pamięć krótkotrwałą. Nie jest prawdą, że po wielu powtórkach to co powtarzasz przechodzi do tzn. pamięci długotrwałej. To co pozwala pamiętać pamięcią długotrwałą, to oryginalne uczucia, a nie ilość powtórek.
  5. Im więcej masz do powtarzania, tym mniej czasu masz na naukę. Z czasem możesz zauważyć, że robisz coraz mniej postępów w nauce angielskiego, a jedynie skupiasz się na tym, by nie zapominać tego, co już opanowałeś. Jeśli do nauki wykorzystasz oryginalne uczucia, Twoja pamięć zostanie znacznie wzmocniona, a ilość czasu potrzebnego na powtarzanie będzie minimalna.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *