Nauka angielskiego w domu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chcesz uczyć się angielskiego w domu? Nie wiesz od czego zacząć? Przeczytaj te kilka ważnych wskazówek, które dla Ciebie przygotowaliśmy, a lepiej zrozumiesz, jak dobrze uczyć się w domu:

  1. Po pierwsze, pamiętaj, że prawdziwa nauka języka nie polega na tłumaczeniu w myślach słówek, by zrozumieć czy coś powiedzieć. Prawdziwa nauka języka polega na łączeniu uczuć ze słówkami np. smak mleka łączysz ze słówkiem milk. Tak uczy się Anglik i tak Ty możesz się uczyć, jeśli chcesz uczyć się języka angielskiego.
  2. Jeśli chcesz uczyć się w domu, to możesz na początek wykorzystać wszystko, co znajdziesz w domu do nauki języka. Na przykład otwórz szafę i obejrzyj wszystko to, co tam znajdziesz. Następnie otwórz internetowy słownik i wyszukaj te przedmioty, które obejrzałeś w języku angielskim i zapisz je w zeszycie (bez tłumaczenia). Na koniec patrząc na zapisane słówka przypomnij sobie te przedmioty, jak najwięcej detali. To pozwoli Ci połączyć uczucia ze słówkami.
  3. Pamiętaj, że do nauki potrzebujesz świadomości, a świadomość to koncentracja + wyobraźnia. Gdy coś uważnie oglądasz np. jabłko, a następnie przywołujesz te wrażenia, gdy zapisujesz słowo apple, to używasz wyobraźni. W taki oto sposób trenujesz umysł, by mógł szybciej się uczyć i więcej przyswoić.
  4. W bardzo podobny sposób ucz się czytać proste teksty. Czytaj tak, jakbyś miał przed sobą nie tekst, ale film. Na początek w każdym zdaniu zaznaczaj jedno najlepiej znane słówko i na nim się skup, gdy na nie spojrzysz. Przywołaj, jak najwięcej wspomnień dla tego słowa, zanim przeczytasz dalej.
  5. Pobierz 3 darmowe lekcje angielskiego Metodą 5S i sprawdź jak przyjemnie można uczyć się angielskiego w domu za pomocą uczuć. Spytaj też naszych konsultantów o szczegóły nauki Metodą 5S.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *