Brak czasu na angielski? Nauka angielskiego w 7 sekund!

Biorąc pod uwagę to, że większość osób pracujących nie ma czasu, opracowaliśmy nasze kursy w taki sposób, by mogły z nich uczyć się osoby, które nie mogą poświęcić nawet kwadransa na naukę angielskiego, ale mogą zagospodarować wolne chwile, dosłownie sekundy, które złożone w całość, dadzą bardzo pozytywny efekt w postaci lepszej znajomości języka angielskiego.

Wzięliśmy także pod uwagę to, że wiele osób pracujących spędza dużo czasu w samochodzie lub podróżując innymi środkami transportu, i opracowaliśmy wersje audio w taki sposób, by osiągnąć niespotykany do tej pory poziom koncentracji na nagraniu.

Ponieważ na ogół nie dysponujesz wolnym czasem, by udać się na kurs, wykorzystaj ten czas, który masz. Na ogół wystarczy Ci około 7 sekund, by uczyć się efektywnie angielskiego z naszych kursów.

Oto jak tego dokonać w punktach:

  1. Wydrukuj sobie daną lekcje angielskiego. Zagnij kartki w połowie, by z jednej strony mieć pytania po angielsku, a z drugiej w języku polskim.
  2. Rozmieść kartki w tych miejscach, gdzie przebywasz np.: na lustrze, lodówce, drzwiach szafy, itd. Im więcej miejsc znajdziesz, tym szybciej opanujesz cały kurs.
  3. Zaopatrz się w jakieś małe klamerki, którymi oznaczysz każde przerobione zdanie na kartce, tak, by nie marnować czasu na szukanie zdań, ale od razu je przeczytać, gdy masz kilka sekund.
  4. Teraz czas na pierwsze zdania w języku angielskim. Przeczytaj pierwsze i spójrz z drugiej strony kartki, co ono oznacza. Gdy już wiesz, skanuj pytanie z prawa do lewa i pomyśl o tym, co zawiera pytanie. Nie staraj się wypowiadać, czytać nawet w myślach, tylko skanuj i rozpoznawaj tekst, a w myślach buduj obrazy, przywołuj wspomnienia, które powiązane są z pytaniem.
  5. Gdy przerobisz tak pytanie, oznacz klamerką kolejne i tak możesz zakończyć naukę w 7 sekund. Oczywiście staraj się wykorzystać każdą wolną sekundę.
  6. Gdy przerobisz całą lekcję, możesz przejść do odsłuchania nagrań audio na przykład w samochodzie.

Oto jak słuchać nagrań audio i na czym się skupiać:

  1. Gdy przerobiłeś już tekst lekcji i wiesz, o co zapyta Cię lektor, włącz lekcję audio i zapoznaj się z nagraniem. Postaraj się nie zwlekać z odsłuchiwaniem nagrań, ponieważ im dłuższa przerwa, tym trudniej zrozumieć o co pyta lektor.
  2. Gdy usłyszysz pytanie, nie staraj się za pierwszym razem powtarzać za lektorem. Zamiast tego postaraj się w myślach odpowiedzieć na pytanie, przywołać obrazy, wspomnienia, które nasuwają Ci się w związku z pytaniem (masz na to 8 sekund przerwy do kolejnego pytania).
  3. Gdybyś jakichś słów nie zrozumiał, to skup się na tym, co rozumiesz i mimo to przywołaj jakieś wspomnienia dla tych rzeczy, które zrozumiałeś.
  4. Dopiero, gdy dobrze zapoznasz się z nagraniami, za drugim lub trzecim razem możesz rozpocząć powtarzanie pytań za lektorem, tak by bardziej skupić się na wymowie zdań, a nie na ich odczuwaniu.

Dopiero teraz, gdy wrócisz do tekstu dowiesz się, jak wymawia się poszczególne słowa i akcentuje całe zdania. Do szybkiego czytania w języku angielskim nie potrzebujesz wymawiać w myślach słówek angielskich! Jeśli zależy Ci na szybkim czytaniu w języku angielskim, to ten sposób jest o wiele efektywniejszy.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *