Nauka angielskiego przez czytanie

 

 

 

 

 

 

 

 

Chcesz nauczyć się angielskiego poprzez czytanie? Nie wiesz, jak się do tego zabrać? Nie wiesz, jak czytać, by uczyć się angielskiego? Pozwól, ze w tych kilku punktach zdradzę Ci kilka bardzo istotnych rzeczy dotyczących czytania i nauki poprzez czytanie:

  1. Istnieją dwa sposoby czytania, ale tylko jeden pozwoli Ci uczyć się języka, drugi co najwyżej pozwoli Ci zrozumieć to co czytasz, choć i tak w bardzo ograniczonym zakresie.
  2. Sposób, który nie pozwala Ci uczyć się języka polega na tym, że słówka w myślach tłumaczysz Np. gdy widzisz słówka „red car” tłumaczysz je na czerwony samochód. Pozwala Ci to zrozumieć angielski, ale nie jest to nauka angielskiego, ponieważ Anglik nie robi tak, nie tłumaczy na inny język, by zrozumieć.
  3. Anglik uczy się języka za pomocą uczuć. Kiedy widzi zwrot: red car, to wspomina czerwony samochód. Na początku, gdy robi to dziecko, to dzieje się to na świadomym poziomie Sposób jest na początku powolny. Jednak stopniowo słowa zaczynasz rozumieć w podobny sposób – za pomocą uczuć np. obrazów – jednak robisz to już na podświadomym poziomie. Czytanie jest szybkie i nie zajmuje Twojego świadomego umysłu, nie męczy Cię to.
  4. By uczyć się czytać w taki sposób możesz wciąć tekst i zaznaczyć tam wszystkie słówka, które rozumiesz. Następnie powoli przenoś uwagę z jednego na kolejne słówko i przypominaj sobie, kiedy ostatnio widziałeś daną: rzecz, zjawisko, czynność, osobę. Dzięki temu będziesz miał coraz więcej uczuć do słów, a przez to nauka i korzystnie z języka będzie coraz szybsza i coraz przyjemniejsza.
  5. Pobierz 3 darmowe lekcje angielskiego Metoda 5S i przekonaj się, jak skuteczna może być nauka angielskiego, gdy uczy się język odczuwać, a nie tłumaczyć w myślach. Spytaj naszych konsultantów także o to, czym różni się metoda tłumaczeniowa od metody nauki odczuwania języka obcego.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *