Nauka angielskiego poprzez filmy

 

 

 

 

 

 

 

 

Chcesz uczyć się języka angielskiego poprzez filmy? Przeczytaj te kilka ważnych wskazówek, które dla Ciebie przygotowaliśmy, a lepiej się do tego zabierzesz:

  1. Po pierwsze jeśli w myślach tłumaczysz sobie całe zdania, gdy oglądasz film, to taki sposób słuchania niczego Cię nie nauczy więcej, co najwyżej sposób ten będzie tak bardzo wyczerpujący, że z niechęcią będziesz oglądał filmy w języku angielskim.
  2. Na początek warto zacząć uczyć się słówek w zupełnie inny sposób, sposób, który polega na rozumieniu słów dzięki uczuciom, a nie dzięki tłumaczeniu w myślach. Tylko taki sposób nauki słówek pozwoli Ci później także uczyć się z powodzeniem z filmów.
  3. Weź dowolny tekst w języku angielskim i zaznacz w każdym zdaniu po jednym słowie, które najlepiej znasz. Następnie czytając tekst i dochodząc do oznaczonych słów, przywołaj dla nich wspomnienia. Na przykład, gdy oznaczyłeś słówko door (drzwi), przypomnij sobie ostatnie drzwi, które widziałeś, które otworzyłeś, przez które przeszedłeś – jak najwięcej detali.
  4. Teraz obejrzyj fragment filmu np. kilka minut i zapisz na kartce wszystkie słowa, które znasz i usłyszysz. Następnie zatrzymaj film i spójrz na swoją kartę z zapisanymi słowami i przywołaj dla nich wspomnienia. Gdy już to zrobisz dla całej listy słówek, odtwórz ponownie ten sam fragment i słysząc te same słowa, postaraj się przywołać ponownie te wspomnienia, a tym samym rozumieć słowa dzięki uczuciom/wspomnieniom, a nie dzięki tłumaczeniu w myślach.
  5. Pobierz 3 darmowe lekcje angielskiego Metodą 5S i ucz się angielskiego dzięki uczuciom – dokładnie tak samo, jak uczy się języka Anglik. Spytaj się też naszych konsultantów o zalety nauki języka Metodą 5S.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *