Jak rozumieć angielski, jak mówić i jak sobie przypominać?

Ucząc się języka angielskiego, z pewnością nie raz zadasz sobie pytania typu: jak lepiej rozumieć, jak mówić i jak sobie przypominać, to czego się nauczyłem?

Pamiętaj, że nauka metodą 5S opiera się na uczuciach, zatem odpowiedź będzie związana z uczuciami. Nie będziemy zajmować się mechanizmami na jakich funkcjonuje umysł i pamięć, gdy uczysz się tłumaczyć w myślach, gdyż jest to nienaturalny sposób.

Zacznijmy od momentu, gdy słówka rozumiesz, ale nie potrafisz ich samodzielnie przywołać z pamięci i zastanawiasz się, dlaczego tak się dzieje.

Otóż moment, gdy rozumiesz, ale nie potrafisz użyć w mowie danego słowa, zależy od ilości uczuć, jakie zgromadziłeś dla tego konkretnego słówka. Ten moment można porównać do niemowlaka, który już dużo rozumie, potrafi wykonać nasze polecenie, gdy coś mu powiemy, ale nie mówi, bo ma za mało uczuć do słów.

Moment, gdy zaczynasz mówić.

Ten moment następuje wtedy, gdy dla danego słowa zdobywasz wystarczającą ilość uczuć. Nie jest prawdą, że mówisz dlatego że mówisz. Mówisz, ponieważ czujesz. Gdy używasz słów: „kocham cię”, to wypowiadasz je, gdy to czujesz, a nie dlatego, że chcesz! Jeśli ktoś mówi, że szybko nauczy Cię mówić, to powinien też dodać, że nauczy Cię głębiej odczuwać angielski, ponieważ jest to równoważne: głębokie odczuwanie = płynniejsza mowa. Jednak tak się nie dzieje w szkołach. Zamiast tego uczniowie uczą się powtarzać lub tłumaczyć w myślach, czego nie można nazwać mówieniem, a jedynie tłumaczeniem w myślach.

Jak sobie przypominać słówka z angielskiego?

Prawdę powiedziawszy, to nie jest to takie proste. To trochę tak, jakby spytać, jak namalować arcydzieło, gdy nie mamy odpowiednich umiejętności. Przypominanie także zależy od tego, ile zgromadziliśmy uczuć dla słówek. Im więcej, tym większa sieć połączeń i łatwiej nam dotrzeć do potrzebnego słówka. Dlatego nie skupiaj się za bardzo na tym, że masz problemy z przypominaniem sobie słówek, ale skup się na głębszym odczuwaniu języka angielskiego, a problemy te same znikną.

Ucz się angielskiego we właściwy sposób z naszych kursów lub korzystaj z bezpłatnych sposobów nauki, które tutaj udostępniamy.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *