Nauka angielskiego – dwa dobre nawyki

Kiedy rozpoczniesz naukę języka angielskiego, możesz robić to źle albo dobrze. Pośród wielu rad, które chciałbym Ci udzielić, a które znajdziesz na tej stronie, mam dla Ciebie dwie szczególnie ważne, które kształtują bardzo ważne nawyki.

  1. Pierwszy nawyk, który pozwala uczyć się języka angielskiego na żywo.

Ten nawyk jest o tyle cenny, że pozwala Ci uczyć się języka angielskiego na żywo, poza kursami. Nawyk ten kształtujesz w taki sposób, że uczysz się nowych słówek opierając się na tych, które już dobrze znasz i odczuwasz. Dzięki temu, gdy będziesz miał do czynienia z żywym językiem, Twoja uwaga będzie skupiona bardziej na tych słowach, które znasz, co będzie ułatwiać Ci rozumienie języka, a słówka nowe będziesz przyswajał na podświadomym poziomie z kontekstu wypowiedzi. Taki sposób nauki nowego słownictwa oferuje metoda 5S.

Jeśli nie wykształcić w sobie tego nawyku, to będziesz przywiązany do nauki wyłącznie na kursach i z książek, ponieważ będziesz skupiał się na nowych słowach, co bardzo utrudni Ci rozumienie języka na żywo i naukę języka na żywo.

2. Drugi ważny nawyk polega na ograniczeniu słuchania nagrań do minimum.

To minimum, to poziom, kiedy słuchasz z przyjemnością. Gdy dane nagranie nudzi Cię, ale powtarzasz je mimo wszystko, by wszystko dobrze opanować, to osłabiasz swoją koncentrację i kształtujesz nawyk, który przyzwyczai Cię, że język rozumiesz dopiero, gdy wielokrotnie sobie powtórzysz nagranie. Tylko problem jest taki, że gdy ktoś do Ciebie mówi, to nie masz możliwości, by osoba powtarzała tyle razy, aż wszystko zrozumiesz.

Pamiętaj, że to co opanujesz za pomocą powtórek i tak zapomnisz, gdy przestaniesz powtarzać, bo powtarzając aktywizujesz jedynie pamięć krótkotrwałą. Cała wiedza zdobyta przy pomocy tej pamięci ulotni się wkrótce po tym, gdy zaprzestaniesz powtarzania.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *