Nauka angielskiego a efekt stania w miejscu (problemy)

Czy zdarzyło Ci się, że ucząc się języka angielskiego w pewnym momencie zatrzymałeś się w miejscu? Nic już nie wchodzi Ci do głowy, a jedynie, większą część czasu poświęcasz na powtarzanie, a gdy przestajesz powtarzać, możesz zauważyć, że bardzo szybko zapominasz słówka, gramatykę, tracisz umiejętność posługiwania się językiem w mowie… Jednocześnie zdajesz sobie sprawę, że do biegłości w znajomości angielskiego jeszcze Ci daleko.

Czy wiesz z czego to wynika, że pomimo wysiłku, nie robisz już postępów?

Wynika to przede wszystkim z metody, którą wybrałeś, która tak naprawdę nie uczy języka, a tłumaczenia języka.

Co to znaczy uczyć się języka angielskiego?

Nauka zawsze oznacza rozwój – zawsze. Kiedy „uczysz się” metodami tłumaczeniowymi, to tak naprawdę rozwijasz, co najwyżej swoją pamięć krótkotrwałą, którą stymulujesz dzięki powtórkom i to wszystko. Twój umysł się nie rozwija bardziej, a to oznacza, że w którymś momencie zatrzymasz się i przestaniesz robić postępy. Będziesz musiał się skupić tylko na tym, by nie zapominać, ponieważ większość tego czego się nauczysz, zawdzięczać będziesz powtórkom, bez nich, większość stopniowo zapomnisz.

To zawsze tak działa. Nauka oznacza rozwój. Jeśli to czego się uczysz, sposób który wybrałeś nie rozwija Cię, staniesz w miejscu. Możesz uczyć się języka, malarstwa, tańca, gry na instrumencie itd. – jeśli „nauka” będzie polegała jedynie na powtarzaniu – zatrzymasz się w miejscu.

Jeśli chcesz naprawdę robić postępy i spróbować prawdziwej nauki angielskiego, która oparta jest nie na powtórkach, ale na zdobywaniu niepowtarzalnych uczuć, wypróbuj metodę 5S! Ucz się na poziomie podstawowym lub zaawansowanym, z przyjemnością, stymulując swój umysł do coraz większego rozwoju.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *