Metoda Callana. Czy ta metoda jest dla Ciebie?

Zastanawiasz się, czy metoda Callana jest dla Ciebie? No cóż, jeśli masz zdolności językowe, to będziesz w stanie przełożyć je na język angielski i to niezależnie od tego, jaką metodę wybierzesz. Jednak, jeśli nie masz zdolności językowych, to metoda Callana ich w Tobie raczej nie rozwinie i możesz to w bardzo prosty sposób sprawdzić już po kilku lekcjach, czy warto wydawać pieniądze, a nauka tą metodą przyniesie Ci trwałe efekty, czy też wydasz pieniądze, a efekty będą tylko tymczasowe.

Od czego zależą Twoje zdolności językowe i czy metoda Callana je rozwija?

Twoje zdolności językowe zależą od rozwoju Twojej świadomości. Osoby, które mają bardzo dobrze rozwiniętą świadomość, potrafią w bardzo szybkim czasie przełożyć świadomość na znajomość języka obcego.

Czym jest świadomość?

Na świadomość składa się: koncentracja i wyobraźnia. Zarówno koncentracja, jak i wyobraźnia muszą rozwijać się w sposób równomierny, byś mógł uczyć się coraz więcej i przyswajać angielski na coraz wyższym poziomie. Jeśli świadomość się nie rozwija, w pewnym momencie staniesz w miejscu i nie będziesz rozumiał dlaczego nie robisz więcej postępów.

Metoda Callana bardziej skupia się na nauce mówienia i powtórkach niż na rozwoju świadomości!

Możesz to w bardzo prosty sposób sprawdzić. Jak? Po każdej kolejnej lekcji angielskiego metodą Callana, jak i każdą inną, Twoja koncentracja powinna być coraz większa. I nie chodzi tylko o Twoją uwagę na tym, co słyszysz w języku angielskim, ale także na tym, co dostrzegasz wokół siebie. Zwróć uwagę, czy widzisz i czujesz coraz więcej po każdej lekcji angielskiego?!

Jak działa świadomość?

Oto prosty przykład: wyjmij łyżkę z szuflady. Obejrzyj ją dokładniej niż do tej pory.  Zważ ją w ręku. Przyłóż na przykład do czoła, przedramienia, tak by określić temperaturę metalu. Spróbuj ją wygiąć. Zobacz czy ma jakieś grawerunki. Gdy zrobisz to wszystko – podniesiesz świadomość. Teraz, gdy już masz podniesioną świadomość, możesz te wszystkie wrażenia przełożyć na przykład na słówko w języku angielskim: spoon. W taki sposób osoby, które mają zdolności językowe uczą się języka angielskiego. Zdolność do nauki języka to nic innego, jak wcześniej rozwinięta świadomość.

Czy są takie szkoły języka angielskiego, które rozwijają świadomość?

Metoda Helen Doron, ale ta metoda skierowana jest do najmłodszych. Wypróbuj kursy angielskiego metodą 5S, które oparte są na rozwoju świadomości, innymi słowy: na rozwijaniu talentu, który potrzebny jest do nauki języka angielskiego.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

5 myśli nt. „Metoda Callana. Czy ta metoda jest dla Ciebie?

  1. Artykuł jest pożyteczny, wartościowy. Powtarzanie to metoda pamięciowa. Metoda Callana jest alternatywą dla nauki języka angielskiego ale warto się przyjrzeć kursom angielskiego metodą 5s. Jeśli chodzi o kwestię pamięci, to już zależne jest od ucznia, czy chce przerabiać nowy materiał i wrażać takowy do metody Callana.

    Pozdrawiam,

  2. a jak mam się uczyć jeżeli nie przez powtarzanie?? mieszkam w Polsce i na co dzień nie mam gdzie używać ang. tradycyjne metody po prostu lecą z materiałem – szczególnie w szkołach, olewając czy uczeń już się nauczył. poza tym tradycyjne metody to przede wszystkim pisanie i regułki, spróbuj sobie po takim czymś wyjechać do obcego kraju i rozmawiać – nie da się. uczę się callanem i widzę jak osoby uczone tradycyjnie potrafią się porozumiewać a w zasadzie nie potrafią. znają teorię, regułki, gramatykę ale nie potrafią rozmawiać. callan podchodzi do pisania tak jak tradycyjne metody do mówienia, owszem słabo ale tak jak dziecko najpierw mówi a potem uczy się pisać – bo rozumie już co chce napisać, tak i ja się nauczę najpierw mówić a potem pisać – chociaż jak ktoś chce się przyłożyć to na callanie nauczy się i pisać i mówić.

  3. Powtarzanie to nie jest nauka. To jest tak jak z numerem telefonu: powtarzasz nie po to by się go uczyć ciągle od nowa, ale powtarzasz po to, by nie zapomnieć. Jak często powtarzasz imie swojej matki, by je nie zapomnieć? Nie powtarzasz – prawda? A ile czasu potrzeba, byś zapomniał swój numer telefonu np. gdy go zmienisz? Zapewne nie więcej niż kilka tygodni. Teraz wyobraź sobie, że słowa z języka obcego możesz opanować tak jak uczysz się numeru telefonu (i równie szybko zapomnieć, gdy przestaniesz powtarzać), możesz też słowa uczyć się tak, jak znasz imię swojej mamy, gdy nie potrzebujesz żadnych powtórek, bo z imieniem łączysz setki niepowtarzalnych uczuć. Poczytaj o tym tutaj: http://metoda5s.pl/metoda/angielski-metoda-5s/

  4. Zgadzam się. Metoda callana jest dobra do pewnego stopnia, a później trudno jest robić postępy. Nie wiedziałem, że swiadomość ma taki wpływ na to, ze możemy umieć więcej…

  5. Podobnierz metoda Kalana to najskuteczniejszy sposób na naukę języka angielskiego
    I chcę sprawdzić tą skuteczność nauki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *