Metoda SuperMemo. Opinia

 

 

 

 

 

 

 

 

Chcesz uczyć się języka za pomocą metody SuperMemo? Poszukujesz opinii czy to jest dobra metoda? Przeczytaj te kilka wskazówek, a zrozumiesz czy ta metoda jest dla Ciebie:

  • Po pierwsze metoda SuperMemo nie uczy języka, a rozumienia języka. To nie jest to samo. Jeśli zależy Ci na tym by uczyć się języka, to tą metodą tego nie osiągniesz. Jednak jeśli chcesz tylko rozumieć język, ale z dużymi ograniczeniami na przykład w mowie, to metoda ta będzie odpowiednia.
  • Metoda SuperMemo jest metodą typowo tłumaczeniową, która opiera się przede wszystkim na angażowaniu pamięci krótkotrwałej, która polega na nieustannych powtórkach. Dlatego w metodzie wykorzystuje się algorytm, który ma usprawnić proces powtarzania.
  • Metoda ta pomimo, że pośród metod tłumaczeniowych jest metodą najefektywniejszą, to niczego nie rozwija w Twoim umyśle w trakcie nauki, poza treningiem pamięci krótkotrwałej. Do nauki języka potrzebujesz rozwijać swój umysł – przede wszystkim wyobraźnię i koncentrację, tak byś mógł przygotować umysł na nową wiedzę z zakresu języka obcego.
  • Metoda Super Memo zakłada, że pamiętamy dzięki odpowiednio umieszczonym w czasie powtórkom. Jednak w przypadku nauki języka to nie sprawdza się, ponieważ ucząc się języka korzystamy z pamięci długotrwałej, która zależna jest od świadomości, a nie powtórek.
  • Przykładowo słowo takie jak pancernik nie pamiętamy dlatego, że je równie często powtarzamy, co słowo łódka. Pamiętamy rzadko używane słowa dłużej bez powtarzania dzięki większej świadomości. Gdy widzimy/słyszymy coś rzadkiego, skupiamy się na tym bardziej, a większa świadomość pozwala nam pamiętać dłużej, w zależności od tego, jak coś rzadko widzimy/słyszymy. Im rzadziej, tym większa świadomość, a tym samym lepsza pamięć.
  • Metoda SuperMemo, pomimo faktu korzystania z algorytmu, który to może zmniejszać ilość powtórek, nie zmienia to jednak faktu, że raz na jakiś czas trzeba powtarzać całe słownictwo w regularnych odstępach, niezależnie od tego, jak rzadko dane słowo jest używane.
  • Pobierz 3 darmowe lekcje angielskiego Metodą 5S i zobacz na czym polega prawdziwa nauka języka w oparciu o rozwój świadomości. Spytaj też naszych konsultantów, jak uczyć się z kursów.

Pobierz darmowe lekcje kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *