Kursy angielskiego z native speakerem. Czego uczą a czego nie nauczą?

Udając się na kurs języka angielskiego z native speakerem, chcesz poprawić swój angielski i często rozwiązać problemy, które wynikają z niewłaściwych metod nauki języka.

 

Jak uczysz się języka zanim zaczniesz naukę z native speakerem?

Większość osób uczy się pojedynczych słówek za pomocą tłumaczenia. Każde nowe słowo, jest powtarzane według wzoru: dog = pies. Do czasu zanim pójdziesz na zajęcia prowadzone przez native speakera, język rozumiesz za pomocą tłumaczenia w myślach.

Co robi native speaker?

Native speaker bądź ewentualnie lektor, który prowadzi zajęcia w języku angielskim za sprawą odpowiednio formułowanych pytań, zamienia rozumienie słówek za pomocą tłumaczenia, w rozumienie za pomocą uczuć.

 

W jaki sposób uczysz się odczuwać angielski z native speakerem?

Na przykład, gdy lektor zadaje pytanie typu: When did you last time see a dog? (Kiedy ostatnio widziałeś psa?). Gdy lektor zada Ci tego typu pytanie, słowa zawarte w zdaniu, które wcześniej w myślach jedynie tłumaczyłeś, teraz stopniowo zaczynasz je rozumieć za pomocą uczuć – w tym przypadku wyobrażenie psa (myśl o psie), które przenosisz na słowo: dog.

W taki oto sposób słowa najczęściej używane zaczynasz rozumieć za pomocą uczuć, a nie tylko tłumaczenia. To jest niewątpliwa zaleta zajęć z lektorem bądź native speakerem.

Czego native speaker Ciebie nie nauczy?

Gdy idziesz na zajęcia angielskiego z lektorem lub native speakerem, to tak naprawdę native speaker jedynie koryguje Twoje nawyki tłumaczenia słówek w myślach. Co więcej, robisz to w odniesieniu do najczęściej używanych słówek, płacisz za kurs wysoką cenę.

Jednak słówka rzadko używane i słówka, których w ogóle nie będziesz mieć okazji uczyć się z native speakerem, wciąż będziesz tłumaczyć w myślach. W efekcie Twój angielski to będzie mieszanka dwóch metod: metody tłumaczeniowej w przypadku słówek rzadko używanych, i metoda odczuwania języka w przypadku słówek najczęściej używanych.

Podsumowanie

Zanim wybierzesz się na kurs z lektorem lub native speakerem, rozpocznij naukę słówek za pomocą uczuć, tak jak będziesz uczył się podczas zajęć. Dzięki temu nie będziesz musiał korygować złych nawyków, mniej wydasz na tego typu kursy i więcej z nich wyniesiesz.

Zacznij naukę odczuwania języka angielskiego z naszych kursów lub kontynuuj naukę na wyższym poziomie na kursie dla zaawansowanych.
Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *