Kurs angielskiego do słuchania w samochodzie

Tworząc nasze kursy angielskiego wiedzieliśmy, że tworzymy je dla osób dorosłych, które na ogół nie mają czasu na naukę. Chcieliśmy, by z naszych kursów można było uczyć się na przykład słuchając nagrań w samochodzie. Jednak taki sposób nauki nie jest łatwy do osiągnięcia. Z tym wiąże się kilka trudności do rozwiązania.

Trudność pierwsza – ograniczona koncentracja

Prowadzenie samochodu zabiera dużą część koncentracji, której potrzebujemy do nauki angielskiego ze słuchu. By rozwiązać ten problem, nasze nagrania podzieliliśmy 8 sekundowymi pauzami, dzięki czemu tak naprawdę skupiasz się tylko przez kilka sekund, co kilka sekund. Gdy nagranie trwa na przykład kilka minut, możesz stracić koncentrację już po kilku minutach. Jeśli prowadzisz samochód na przykład przez godzinę, a Twoja koncentracja na nagraniu wynosi tylko kilka minut, to tracisz większą część czasu, który mógłbyś wykorzystać na naukę angielskiego ze słuchu.

Trudność druga – powtarzanie, które niszczy koncentrację

Gdy niewiele potrafisz nauczyć się, gdy słuchasz nagrania za pierwszym razem, odtwarzasz je kolejny raz. Problem jest jednak taki, że im więcej powtórzeń tego samego, tym coraz mniejsza uwaga na nagraniu, ale także tracisz koncentrację na języku mówionym, ponieważ Twój umysł przyzwyczaja się do tego, że aby coś zrozumieć, musisz to wielokrotnie powtórzyć.

W naszych kursach metodą 5S rozwiązaliśmy to w taki sposób, że podczas pierwszego słuchania nagrania możesz usłyszeć i zrozumieć nawet do 80% nagrania. Słuchając drugi raz nagrania w samochodzie jesteś w stanie opanować praktycznie 100% materiału. A słuchając trzeci raz, skupiasz się już na wymowie, starając się powtarzać zdania za lektorem.

Trudność trzecia – znudzenie

Fakt jest taki, że każda powtórka tego samego prowadzi do znudzenia. Wzięliśmy to pod uwagę konstruując nasze kursy. Chcieliśmy ograniczyć powtarzanie do minimum, tak by można było, jak najszybciej opanować angielski w samochodzie przy możliwie najmniejszej ilości powtórek. Weź to pod uwagę, gdy będziesz szukać idealnego kursu angielskiego do słuchania w samochodzie.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *