Kiedy kurs języka angielskiego jest łatwy?

 

 

 

 

 

 

 

 

Czy zastanawiałeś się, jaki kurs angielskiego wybrać, który byłby łatwy i przyjemny podczas nauki? Jeśli sposób doboru odpowiedniego kursu, jaki stosujesz polega na tym, że sprawdzasz pierwszą, zazwyczaj próbną lekcję i na tej podstawie stwierdzasz, że kurs jest łatwy albo trudny, to popełniasz duży błąd, ponieważ nie bierzesz pod uwagę stopnia trudności podczas nauki.

Najłatwiejszy kurs nauki angielskiego to taki…

…kiedy podczas nauki, z dnia na dzień jest coraz łatwiej, a nie trudniej, to moim zdaniem jest podstawowe i jedynie słuszne kryterium doboru kursu do nauki angielskiego w kategoriach: łatwy/trudny.

Jakie błędy zazwyczaj popełniamy dobierając dla siebie kurs angielskiego?

Pozwól, że powiem Ci jak ja sprawdzałem czy kurs jest dla mnie odpowiedni. Zazwyczaj brałem pod uwagę pierwszą lekcję np. z ESKK, a ponieważ pierwsze, próbne lekcje są zazwyczaj proste, mylnie sądziłem, że cała nauka będzie równie prosta.

Z czasem jednak było coraz trudniej, a powinno być łatwiej!

Jednak nauka dla przykładu z ESKK była coraz trudniejsza. Nowe lekcje zalegały, a trudno było dokończyć te, które już otrzymałem. Dodatkowo odsłuchiwanie nagrań i ich zrozumienie było coraz trudniejsze, ponieważ wszystko to musiałem tłumaczyć sobie w głowie na język polski, co bardzo zniechęca do używania języka, ponieważ jest bardzo wyczerpujące.

Podsumowanie

Wybierając kurs językowy dla siebie, weź pod uwagę przede wszystkim to, czy z czasem nauka języka będzie łatwiejsza, czy też trudniejsza. Nie sugeruj się lekcjami próbnymi, początkami, ponieważ niemal zawsze, to co na początku jest łatwe, z czasem będzie coraz trudniejsze.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *