Jaki kurs do samodzielnej nauki angielskiego?

Zanim zaczniesz naukę z jakiegokolwiek kursu do samodzielnej nauki języka angielskiego, musisz wiedzieć, że o wiele lepiej, jest zacząć we właściwy sposób, niż później korygować przez lata błędy. Powtarzać to co zapomnisz i wydawać pieniądze na kursy stacjonarne, by lektor zrobił coś, co mogłeś zrobić sam i to na o wiele głębszym poziomie.

Co zmuszony będziesz korygować?

Przede wszystkim słówka, które większość uczy się metodą tłumaczeniową. Na czym to polega? Na tym, że słówka zamiast odczuwać, uczysz się tłumaczyć niczym translator. Taka nauka słówek, jest nie tyle mało wydajna, ponieważ oparta jest na powtórkach, ale także bardzo nudna. Gdy powtórek zabraknie niemal wszystko zapomnisz. Na kursach językowych, gdzie masz kontakt z lektorem lub przebywając za granicą będziesz uczył się te same słówka odczuwać, by móc mówić to co czujesz w języku angielskim, a nie to co sobie w myślach tłumaczysz. Czyli w istocie, będziesz uczył się tych samych słówek dwa razy: najpierw je tłumaczyć, a później będziesz uczył się je odczuwać. A przecież możesz uczyć się od razu odczuwać i nie musisz niczego korygować!

Kiedy wszystko zapomnisz, czego się uczyłeś?

Metody tzn. tłumaczeniowe, gdzie zamiast uczyć się język odczuwać, jak robi to Anglik, tłumaczysz sobie słówka i całe zdania w myślach niczym translator, do nauki wykorzystują pamięć krótkotrwałą, która zależna jest od powtórek. W momencie, gdy znudzisz się taką „nauką” i przestaniesz powtarzać, wszystko stopniowo zapomnisz. Dlatego pamiętaj, że istotne, jest by zacząć naukę właściwą metodą, która nie opiera się na pamięci krótkotrwałej i powtórkach.

Gdy nauka angielskiego staje się droższa niż powinna być

Z czasem uznasz, że nauka angielskiego nie idzie Ci tak, jak powinna i zechcesz uczyć się na kursach, gdzie możesz używać języka. Pamiętaj, że lektor za duże pieniądze koryguje jedynie Twój nawyk tłumaczenia w myślach na nawyk odczuwania języka. Robi to w prosty sposób: zadaje Ci pytanie w języku angielskim na przykład o to, co dzisiaj jadłeś na obiad, a Ty wszystkie słowa, które do tej pory uczyłeś się tłumaczyć, zamieniasz na uczucie (w tym wypadku wspomnienie dzisiejszego obiadu). Pamiętaj jednak, że taka nauka jest bardzo kosztowna, polega na korygowaniu błędów związanych z nauką języka za pomocą tłumaczenia, a sama nauka taka jest dosyć powierzchowna, ponieważ lektor nie nauczy Ciebie odczuwać rzadko używane słowa, które wciąż będziesz w myślach sobie tłumaczył, ponieważ nie będziesz zapoznany z innymi (naturalnymi) sposobami nauki słówek opartych na odczuwaniu języka angielskiego.

Dlatego tak ważne, jest byś do samodzielnej nauki języka angielskiego wybrał odpowiedni kurs, który uczy języka od pierwszego dnia odczuwać, a nie tłumaczyć.

Ucz się odczuwać język angielski z naszego kursu lub skorzystaj z bezpłatnych sposobów, które tutaj prezentujemy. Podnieś swój poziom znajomości angielskiego na kursie angielskiego dla zaawansowanych.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Jedna myśl nt. „Jaki kurs do samodzielnej nauki angielskiego?

  1. Cześć Piotr. Ja jestem zdania, że każda nauka samodzielna czy w szkole językowej, jest obarczona takim błędnem, który nazwałbym błędem sztuczności. Sam doszedłem do wniosku, że najwięcej nauczyłem się rozmawiając z ludźmi, dlatego promuję coś co nazywa się nauka języka metodą socjalizatorską, gdzie socjalizowanie uznaję za proces przebywania, dyskusji i wspólnej nauki tylko i wyłącznie z native speakerami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *