Jak najszybciej nauczyć się angielskiego?

Czy wiesz o tym, że szybka nauka języka angielskiego, jest możliwa tylko wtedy, gdy ograniczysz powtórki do minimum lub je wyeliminujesz całkowicie, ponieważ to, co Cię powstrzymuje i bardzo spowalnia w nauce, to jest czas, jaki poświęcasz na powtarzanie?

Jeśli po 3 miesiącach od rozpoczęcia nauki 70% czasu poświęcasz na powtórki, a resztę na naukę, to jeśli nie powtarzałabyś, bo nie byłoby takiej potrzeby, uczyłbyś się 3 razy szybciej!

Jak uczyć się angielskiego bez powtarzania i o wiele szybciej?

Musisz zmienić metodę nauki, która zamiast angażować pamięć krótkotrwałą, która wymaga powtórek, będzie angażować pamięć długotrwałą, która nie wymaga powtórek, a oryginalnych uczuć.

Czy pobyt za granicą przyśpiesza naukę angielskiego?

Jeśli wierzysz w to, że pobyt za granicą znacznie przyśpiesza naukę angielskiego, to jesteś w błędzie. Ważna jest metoda, której używasz do nauki języka, a nie miejsce. Pobyt za granicą jedynie zwiększa Twoją motywację do nauki, ale wciąż możesz uczyć się w bardzo wolnym tempie, gdy będziesz korzystać z niewłaściwej metody.

Uczysz się odczuwać całe zdania czy tłumaczyć pojedyncze słówka?

Wbrew pozorom to ma duże znaczenie, jeśli chodzi o szybkość nauki, ale także szybkość rozumienia języka angielskiego. Jeśli zaczynasz naukę od pojedynczych słówek, to później także pojedynczo będziesz je sobie w myślach tłumaczył, by zrozumieć teksty pisane i mówione, a to znacznie spowalnia szybkość z jaką będziesz w stanie korzystać z języka.

Czy uczysz się gramatyki języka angielskiego?

Czy wiesz o tym, że gramatykę możesz uczyć się odczuwać, a nie uczyć się jej zasad? Gdy uczysz się zasad gramatycznych, to uczysz się o języku, a nie języka. Możesz uczyć się znacznie szybciej, gdy zamiast uczyć się o gramatyce, będziesz gramatykę odczuwał – dokładnie, jak robi to dziecko, które czuje gramatykę, chociaż nie zna nazw przypadków.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *