Jak wybrać dobrą szkołę języka angielskiego?

Czy wiesz o tym, że wybór dobrej szkoły języka angielskiego nie zależy od tego, czy dobrze uczą w niej angielskiego? Trudno jest Ci w to uwierzyć? Ok, to zrozumiałe. Jednak sam przyznasz, że w każdej szkole są osoby, które uczą się lepiej i takie, które uczą się gorzej? Zgodzisz się z tym?

Zapewne tak. Skoro są osoby, które uczą się lepiej, to oznaczać to może, że mają one większy talent do nauki języka angielskiego. Prawda? Myślę, że z tym też się zgodzisz.

Zatem, jaka szkoła języka angielskiego, jest naprawdę dobra?

Nie ta, która uczy języka, ale ta, która rozwija u Ciebie talent do języka, ponieważ bez talentu (zdolności do przyswajania języka) nawet najlepsza szkoła, najlepszy lektor czy nauczyciel w niczym Ci nie pomogą, a Ty niczego się nie nauczysz, gdy talentu nie masz lub (co też możliwe) talent się „wyczerpie”.

A czym, jest talent do języka i jak go rozwijać?

Talent do języka to nic innego, jak rozwiniętą świadomość. A świadomość to jest połączenie koncentracji i wyobraźni. Każda osoba ma w jakimś stopniu rozwiniętą świadomość w nadmiarze. Nadmiar ten może łatwo przełożyć na znajomość języka angielskiego, ale jeśli w dalszym ciągu nie rozwija świadomości, to zdolności językowe zostają wyczerpane i osoba taka nie jest w stanie robić więcej postępów w nauce.

Jak działa świadomość?

Oto prosty przykład. Wyjmij łyżkę z szuflady. Obejrzyj ją dokładniej niż do tej pory.  Zważ ją w ręku. Przyłóż na przykład do czoła, przedramienia, tak by określić temperaturę metalu. Spróbuj ją wygiąć. Zobacz czy ma jakieś grawerunki. Gdy zrobisz to wszystko – podniesiesz świadomość. Teraz, gdy już masz podniesioną świadomość, możesz te wszystkie wrażenia przełożyć na przykład na słówko w języku angielskim: spoon. W taki sposób osoby, które mają zdolności językowe uczą się języka angielskiego. Zdolność do nauki języka to nic innego, jak wcześniej rozwinięta świadomość.

Czy są takie szkoły języka angielskiego, które rozwijają świadomość?

Metoda Helen Doron, ale ta metoda skierowana jest do najmłodszych. Wypróbuj kursy angielskiego metodą 5S, które oparte są na rozwoju świadomości, czyli innymi słowy: na rozwijaniu talentu, który potrzebny jest do nauki nowego języka obcego.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *