Jak uczyć się języka angielskiego?

 

 

 

 

 

 

 

Czy zdarzyło Ci się, że zaczynałeś naukę języka obcego z entuzjazmem, ale po pewnym czasie Twój zapał przerodził się w niechęć do nauki wybranego języka? Dzieje się tak, ponieważ nie chodzi tylko o to, by uczyć się angielskiego, ale także wiedzieć, jak to robić, by nauka była zgodna z tym, czego wymaga nasz umysł. Tylko wtedy będziesz mógł zachować zapał do nauki na długie miesiące i lata.

Oto kilka rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę zanim rozpoczniesz naukę języka angielskiego:

  1. Są dwie metody nauki języka: naturalna oparta na uczuciach i nienaturalna oparta na tłumaczeniu. W metodzie naturalnej uczysz się rozumieć słówka za  pomocą uczuć np. apple rozumujesz jako smak nowego jabłka, a w metodzie tłumaczeniowej apple jedynie tłumaczysz w myślach na jabłko.
  2. Zwróć uwagę, że z nauką nowych słówek jest o tyle poważny problem, że są to słówka dla Ciebie niezrozumiałe. Jeśli nieustannie skupiasz się na nowych słówkach i na nie zwracasz największą uwagę, to z czasem przyzwyczajasz swój umysł do zwracania uwagi na to co niezrozumiałe. Twoja uwaga będzie przeskakiwać pomiędzy jednym niezrozumiałym słowem a kolejnym, co utrudni Ci rozumienie języka na przykład mówionego. Metoda językowa 5S ten problem rozwiązuje i uczysz się nowych słówek tak, by zawsze większą uwagę zwracać na te słówka, które już znasz, rozumiesz i odczuwasz.
  3. Powtarzanie to nie jest nauka. Pomimo, że zostało Ci wpojone, że powtarzanie jest integralną częścią nauki języka obcego, to nie jest prawda. Gdy znasz swój numer telefonu, to nie powtarzasz po to, by się go uczyć każdego dnia od nowa, ale powtarzasz by nie zapomnieć! Im więcej uczysz się metodą tłumaczeniową, która angażuje Twoją pamięć krótkotrwałą, która wymaga nieustannych powtórek, tym mniej się uczysz! Z czasem możesz dojść do przekonania, że nauka języka jest nudna i nieprzyjemna, co nie jest prawdą. Nudne jest powtarzanie, a sama nauka jest przyjemna. Metody oparte na nauce odczuwania języka angielskiego nie angażują Twojej pamięci krótkotrwałej, a pamięć długotrwałą, która zależna jest od oryginalnych uczuć, a nie powtórek.
  4. Jeśli zamiast angażowania pamięci krótkotrwałej będziesz angażował pamięć długotrwałą, to ilość niezbędnych powtórek spadnie do minimum, dzięki czemu znacznie więcej czasu będziesz mógł poświęcić na naukę angielskiego, a nie na powtórki. Twoja przyjemność z nauki i motywacja znacznie wzrośnie.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *