Jak szybko przypomnieć sobie angielski?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czy chcesz szybko przypomnieć sobie angielski? Chcesz wiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Przeczytaj te kilka wskazówek, które pomogą Ci to rozstrzygnąć, czy jest możliwe szybkie przypomnienie sobie tego, czego do tej pory uczyłeś się:

  1. Po pierwsze, nauka języka zawsze oznacza naukę odczuwania języka. Gdy uczysz się tylko tłumaczyć język, to korzystasz z pamięci krótkotrwałej. Pamięć krótkotrwała zależna jest od powtórek. Pamiętasz tak długo, jak powtarzasz, gdy przestaniesz powtarzać, to stopniowo i bezpowrotnie wszystko zapomnisz.
  2. Jeśli uczyłeś się za pomocą tłumaczenia, w myślach tłumaczyłeś słowa angielskie, to wszystkie tak opanowane słowa zapewne już nie pamiętasz i nie masz możliwości ich sobie przypomnieć.
  3. Słowa, które opanowałeś za pomocą uczuć, np. gdy na widok słówka cat przypomina Ci się jakiś kot, a nie w myślach pojawia się tłumaczenie, to dodając więcej uczuć do tego słówka, np. wspominając to, w jakim miejscu kot siedział, jaką miał sierść w dotyku itd., będziesz w stanie polepszyć znajomość danego słówka i z łatwością używać je także w mowie.
  4. Wszystkie słowa, które rozumiesz za pomocą uczuć, gdy zdobędziesz więcej do nich uczuć, będziesz w stanie także użyć je w mowie. Wszystkie słowa, czasowniki, gramatykę, którą jedynie rozumiałeś, bezpowrotnie do niej straciłeś pamięć i będziesz musiał się tego uczyć od nowa.
  5. Pobierz 3 darmowe lekcje angielskiego Metodą 5S i ucz się języka za pomocą uczuć, tak by nigdy więcej nie zapominać bezpowrotnie tego czego się uczyłeś. Spytaj też naszych konsultantów o skuteczne sposoby nauki, które pozwalają pamiętać język pomimo upływu czasu.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *