Jak szybko odświeżyć język angielski?

Jeśli myślisz o tym, jak odświeżyć swój angielski, a do tego szybko, to musisz zadać sobie pytanie, czy aby na pewno jest jeszcze, co odświeżać?

Czy też nie jest tak, jak z tymi ubraniami, które zjadły mole, a które na długo zostawiłeś w szafie lub też chcesz odrestaurować obrazy, które ukradli złodzieje?

Jeśli spojrzysz na osoby, które latami nie korzystają z języka ojczystego, a później bez problemów rozpoczynają rozmowę, gdy zajdzie taka potrzeba, to musisz przyznać, że nie potrzebują żadnego odświeżenia.

Gdy po kilku latach, gdy nie jeździsz na rowerze (ba nawet dekadę), ponownie siadasz na rower, to nie mówisz do towarzysza swojej rowerowej wyprawy: „muszę sobie tylko odświeżyć zasadę, jak zgrać ręce i nogi”. :-)

Nie, tak nie mówisz. Więc czy aby na pewno chodzi Ci o odświeżenie znajomości języka angielskiego, czy też chodzi Ci o to, że dużo zapomniałeś i zastanawiasz się, jak nauczyć się od nowa, ale z mniejszym wysiłkiem i bez odczuwania znużenia, że znowu musisz robić to samo?

Prawdę mówiąc, to czasami, gdy uczysz się język odczuwać możesz utracić zdolność posługiwania się językiem w stopniu biegłym w mowie, ponieważ po miesiącach czy latach część z uczuć się ulotni, a przez to przejdziesz na bierny poziom znajomości języka angielskiego, ale wtedy wystarczy dzień lub maksymalnie kilka, by zdobyć dodatkowe uczucia i ponownie dojść do biegłości w mowie.

Dzieje się tak, ponieważ do biernego poziomu znajomości języka wystarczy odrobina uczuć dla słów, a do mówienia i biegłości w pisaniu potrzebujesz znacznie więcej. To dlatego też dziecko zanim nauczy się mówić, rozumie język. Dopiero, gdy zdobędzie wystarczającą ilość uczuć dla danego słowa, potrafi je wypowiedzieć.

Ale wróćmy do tego, czy i jak odświeżać znajomość języka.

Może mieć to miejsce tylko wtedy, gdy uczysz się język odczuwać, a nie tłumaczyć w myślach, bowiem, gdy stosujesz tradycyjną metodę, to zazwyczaj nie będziesz miał możliwości odświeżyć czegokolwiek, bo nie będzie już co odświeżać, a wszystko (naukę) będziesz zmuszony rozpoczynać od początku, a na pewno to, czego nie opanowałeś za pomocą uczuć, a jedynie tłumaczenia (pamięci krótkotrwałej). To dlatego tak ważny jest wybór naturalnej metody lub metody zbliżonej do naturalnej.

Ucz się angielskiego we właściwy sposób z naszych kursów lub korzystaj z bezpłatnych sposobów nauki, które tutaj udostępniamy.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *