Jak się nauczyć czytać po angielsku?

 

 

 

 

 

 

 

Chcesz się nauczyć czytać po angielsku w sposób szybki, trwały i przyjemny? Przeczytaj te kilka ważnych wskazówek, które pozwolą Ci poznać zasady czytania:

  1. Pamiętaj, że dziecko gdy czyta w języku polskim, większość ze słów, które czyta zna i odczuwa. Nie skupiaj się na tym, jak czytać słowa, których nie znasz, których nigdy nie słyszałeś, ponieważ ważniejsze są te słowa, które znasz i wiesz, jak się je czyta.
  2. Ucz się odczuwać słowa po angielsku, a nie tłumaczyć w myślach. Anglik rozumie tekst dzięki uczuciom, a nie tłumaczeniu na inny język. Powinieneś czytać odczuwając tekst, a nie tłumacząc go w myślach.
  3. W każdym zdaniu zaznacz sobie jedno najlepiej znane słówko i zacznij czytać tekst, ale dochodząc do tego znanego słówka np. milk, przypomnij sobie, jak ostatnio wyglądało mleko, które widziałeś, jak smakowało, gdzie stało, czy karton był pełny czy pusty itd.
  4. Staraj się nie wymawiać słów w myślach, ale ogarniać tak, jakby to był obraz, a nie wyraz do wymówienia. Dzięki takiemu sposobowi czytania, będziesz czytał o wiele szybciej, bo nie będzie Cię ograniczać wymowa w myślach.
  5. Pobierz 3 darmowe lekcje angielskiego Metodą 5S i przekonaj się, jak uczyć się odczuwać teksty i język angielski. Spytaj też naszych konsultantów o najlepsze sposoby czytania w języku angielskim.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *