Jak samemu nauczyć się angielskiego?

Angielskiego, do pewnego poziomu śmiało możesz uczyć się samemu. Pamiętaj jednak, by uczyć się we właściwy sposób – za pomocą uczuć – a nie za pomocą tłumaczenia. Jeden sposób nauki, jest naturalny, drugi sztuczny. Naturalny jest trwały i przyjemny, a sztuczny tymczasowy i bardzo uciążliwy.

Oto, jak uczyć się słówek angielskich za pomocą uczuć metodą 5S:

  1. Kup zeszyt formatu A4 i otwórz go na pierwszej stronie. Wpisz na środku słowo: I am (ja jestem). Wpisuj bez tłumaczenia, jedynie słówka w języku angielskim. Pamiętaj, że uczysz się odczuwać angielski, a nie go tłumaczyć.
  2. Teraz czas byś poczuł kim się czujesz, kim jesteś. Możesz przykładowo dotknąć swojej skóry, twarzy, ud, kolan, ramion i przedramion, włosów itd. Jeśli jesteś: matką, ojcem, dziadkiem, pracownikiem, sąsiadem, kierownikiem itd., to patrząc na słowo: I am, pomyśl o tym teraz. Dzięki temu słowo I am nabierze uczuć i będziesz je rozumiał za pomocą uczuć, a nie tłumaczenia.
  3. Teraz poprowadź strzałki od słowa I am i napisz w języku angielskim, to kim jesteś, gdzie jesteś lub jak się czujesz. Skorzystaj w tym celu z dowolnego internetowego tłumacza lub słownika. Jeśli korzystasz z tłumacza google, możesz każde słówko odsłuchać, ale zrób to raz i w miarę możliwości nie powtarzaj, ponieważ podczas nauki języka ważna jest koncentracja, którą bardzo często ograniczamy, gdy opieramy się na powtórkach.
  4. Twoja Sieć Uczuć powinna wyglądać mniej więcej tak, jak na tym rysunku:
  5. Przejdź teraz do grafiki google i wpisując w wyszukiwarkę grafiki kolejne słowa, które użyłeś, zapisz sobie po jednym ze zdjęciu do każdego słówka: father, man, son, employee itd. Gdy już to zrobisz, odtwórz katalog, gdzie zapisałeś te zdjęcia i postaraj się na owych zdjęciach odnaleźć jak najwięcej szczegółów, które w przyszłości posłużą Ci do odczuwania nowych rzeczy w języku angielskim.
  6. Kolejnego dnia spójrz na poszczególne słówka zapisane w Sieci Uczuć i przypomnij sobie uczucia, które zarówno przywołałeś w umyśle, które zanotowałeś np. gdy się dotykałeś, rozglądałeś, ale także przypomnij sobie szczegóły ze zdjęć.
  7. Pamiętaj, że ucząc się odczuwać język angielki ważna jest zarówno: koncentracja, jak i wyobraźnia. Koncentracja, gdy widzisz nowe rzeczy naokoło siebie, a wyobraźnia, gdy je przywołujesz widząc nowe słówka.
  8. Gdy skończy się Ci kartka, skopiuj na kolejnej słówko, której już znasz i kontynuuj budowanie Sieci Uczuć na kolejnej kartce.
  9. Kiedy zbudujesz Sieć Uczuć składającą się z 300-500 słówek, możesz przejść do nauki angielskiego z nagrań mp3 z transkrypcją lub wybrać nasze kursy dzięki którym opanujesz angielski na wyższym poziomie zaawansowania.

Kontynuuj naukę angielskiego na podświadomym poziomie z naszego kursu tak, by nie tracić tego, czego się nauczyłeś  lub wykorzystaj darmowe sposoby nauki, jakie tutaj prezentujemy. Możesz też podnieść swoją znajomość języka angielskiego na kursie dla zaawansowanych.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *