Jak rozumieć angielski ze słuchu?

 

 

 

 

 

 

 

 

Czy chcesz rozumieć angielski ze słuchu? Teraz masz problemy z rozumieniem, często się zawieszasz, nie wiesz na jakich słowach masz się skupić? Przeczytaj te kilka ważnych wskazówek, które pozwolą Ci znacznie podnieść Twoje rozumienie języka angielskiego ze słuchu:

  1. Po pierwsze winę za słabe rozumienie angielskiego ze słuchu ponosi sam sposób nauki słówek angielskich. Sposób wyłącznie tłumaczenia w myślach, daje taki efekt, że niemal zawsze umysł „zawiesza” się na słowach nie zrozumiałych bardziej niż na słowach zrozumiałych.
  2. Gdy podczas nauki Twoja uwaga jest ciągle skupiona na poszukiwaniu nowych, niezrozumiałych słówek, to ten nawyk już się utrwala na podświadomym poziomie. Być może rozumiesz teksty, ale masz olbrzymie problemy by rozumieć angielski ze słuchu.
  3. By lepiej rozumieć angielski ze słuchu, musisz inaczej uczyć się słówek, nie zatrzymywać się wyłącznie na tłumaczeniu w myślach, ale starać się przywołać wspomnienia dla konkretnego słówka, które czytasz. Przykładowo, gdy widzisz słówko bicycle, to wspomnij ostatni rower, który widziałeś, na którym jeździłeś, jak on wyglądał, jakie dźwięki usłyszałeś itd.
  4. Ucząc się słówek w taki sposób, zaczniesz rozumieć angielski na podświadomym poziomie, a gdy spotkasz się z jakimś niezrozumiałym słówkiem, ponieważ nie będziesz miał do niego wspomnień (uczuć), Twój umysł pominie go, nie skupi się na nim, co pozwoli Ci zdecydowanie lepiej rozumieć ze słuchu.
  5. Pobierz 3 darmowe lekcje angielskiego Metodą 5S i przekonaj się, jak uczyć się języka nie tylko ze słuchu. Spytaj także naszych konsultantów o zalety nauki języka Metodą 5S.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *