Jak rozumieć angielski mówiony?

 

 

 

 

 

 

 

 

Chcesz lepiej  rozumieć angielski mówiony? Rozumiesz teksty, ale masz problem z rozumieniem angielskiego ze słuchu? Przeczytaj te kilka ważnych wskazówek, które pozwolą Ci to zrozumieć:

  1. Rozumienie mowy angielskiej działa zupełnie inaczej niż sposób w jaki uczysz się rozumieć teksty. Gdy rozumiesz teksty, nie oznacza to, że będziesz rozumieć mowę.
  2. Na ogół teksty uczysz się tłumaczyć w myślach. Każde słowo ma wtedy swój odpowiednik w języku polskim. Gdy czytasz, masz czas by to sobie w myślach przetłumaczyć, nic Cię nie goni by szybko rozumieć.
  3. Rozumienie języka mówionego nie podlega tej samej metodzie – tj. tłumaczeniu w myślach. Tłumaczenie w myślach jest zbyt powolne, by można było nadążyć z rozumieniem, a co gorsza, bardzo często „zawieszasz” się na słowach, których nie rozumiesz, ponieważ cała nauka metodą tłumaczeniową polega na wyszukiwaniu słów niezrozumiałych, a nawyk ten utrwala się i utrudnia bardzo rozumienie języka na żywo.
  4. Kiedy uczysz się rozumieć język za pomocą uczuć, to gdy pojawia się w wypowiedzi słowo, którego nie znasz, a tym samym nie masz dla niego uczuć, to zwyczajnie je pomijasz i skupiasz się na kolejnym, które rozumiesz. To pozwala Ci skupiać się przede wszystkim na słowach, które odczuwasz i rozumiesz i rozumieć szybko, na podświadomym poziomie, bez tłumaczenia w myślach, które bardzo spowalnia rozumienie.
  5. Pobierz 3 darmowe lekcje angielskiego Metodą 5S i ucz się rozumieć angielski mówiony za pomocą uczuć – jak robi to Anglik. Spytaj też naszych konsultantów, jak uczyć się z kursu.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *