jak przypomnieć sobie angielski?

Prawdę mówiąc, z przypominaniem sobie angielskiego jest tak, jak z przypominaniem sobie jazdy na rowerze. Jeśli jazdę opanowałeś na podświadomym poziomie, to nie musisz uczyć się i sobie czegokolwiek przypominać. Zwyczajnie wsiadasz na rower, nawet gdyby upłynęło 10 lat, gdy nie jeździłeś i jedziesz, tak jakbyś jeździł wczoraj. Jednak gdy zakończyłeś naukę na poziomie świadomym, kiedy pewne nawyki nie przeszły na poziom podświadomy, to będziesz zmuszony uczyć się od nowa, ponieważ niczego sobie i tak nie przypomnisz.

Z językiem angielskim, jest bardzo podobnie. Najprawdopodobniej wiele z tego czego się uczyłeś już dawno zapomniałeś, a Ty szukasz sposobu, by wydobyć to z pamięci, tak by nie musieć uczyć się tego od nowa.

Problem z nauką angielskiego, jest taki, że ucząc się tradycyjnymi sposobami opartymi na powtórkach, które angażują jedynie pamięć krótkotrwałą, a to samo przez siebie mówi, że wiedza zdobyta w taki sposób ulegnie zapomnieniu, gdy przestaniesz powtarzać.

Pewna część znajomości angielskiego pozostanie na podświadomym poziomie. Szczególnie te informacje, które przyswoiłeś w sposób podświadomy, gdy spotykasz się z językiem angielskim na co dzień: w piosenkach, filmach, telewizji, prasie itd. Jednak zdecydowana większość tego, czego nauczyłeś się metodami tłumaczeniowymi ulotniła się bezpowrotnie, bez możliwości odświeżenia tej wiedzy.

W przyszłości ucząc się języka skup się na naturalnych metodach opartych na odczuwaniu języka, a nie tłumaczeniu w myślach i powtarzaniu. Dzięki temu większość angielskiego opanujesz na podświadomym poziomie i nie będziesz mieć problemów z przypominaniem sobie języka angielskiego, a gotowość do jego użycia na podświadomym poziomie będzie stała.

Ucz się angielskiego na podświadomym poziomie z naszego kursu tak, by nie tracić tego, czego się nauczysz lub wykorzystaj darmowe sposoby nauki, jakie tutaj prezentujemy. Możesz też podnieść swoją znajomość języka angielskiego na kursie dla zaawansowanych.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *