Jak pamiętać język angielski?

W pewnym momencie swojego życia, gdy uczyłem się nowego języka i zapominałem, kiedy nie powtarzałem, zacząłem sobie zadawać pytanie: „jaki jest sens uczyć się, skoro i tak wszystko zapomnę?”. Nie wiedziałem wtedy, że za zapominanie odpowiedzialna jest metoda, a nie moja pamięć.

Jak pamiętać język angielski?

Musisz wiedzieć – choć wyda Ci się to nieprawdopodobne – że za zapominanie odpowiedzialne jest powtarzanie języka. I bynajmniej nie chodzi o to, że za mało powtarzasz, ale że w ogóle powtarzasz, ponieważ gdy powtarzasz, angażujesz jedynie pamięć krótkotrwałą. Możesz być absolutnie pewien, że każda powtórka, to pamięć krótkotrwała. To tylko kwestia czasu, kiedy zapomnisz, to co starasz się zapamiętać poprzez powtarzanie.

Jaka jest tajemnica o której nikt nie wspomina?

Większość osób zajmujących się nauką języków zaleca powtarzanie. To ma być niby remedium na zapominanie. Tylko, że w tym wszystkim jest pewna rzecz na która nikt nie zwraca uwagi lub też nie chce na to patrzeć. W języku ojczystym pamiętamy słowa tym dłużej (czyli bez powtarzania) im rzadziej są używane! A to czego uczą w szkołach, jest zaprzeczeniem tego faktu, ponieważ każą Ci powtarzać częściej te słowa, które rzadziej używasz i które zapominasz. Czyli znowu: powtarzaj, by pamiętać! A w języku ojczystym nie musisz powtarzać, by pamiętać!

W czym tkwi sekret dobrej pamięci do angielskiego?

W uczuciach, a dokładniej to ujmując, w zwiększonej świadomości. W języku ojczystym słowa i uczucia są ze sobą powiązane. Jeśli coś, jest rzadziej spotykane na przykład słówko: dromader, to widząc wielbłąda, przyglądamy mu się bardziej uważnie właśnie ze względu na to, że go rzadko widzimy. Dzięki temu zapamiętujemy i słówko dromader, które możemy zapamiętać aż do następnego razu, gdy ponownie zobaczymy dromadera. W taki oto sposób uczucia (to co odczuwamy) wspomagają naszą pamięć do słówek z języka ojczystego.

Jeśli chcesz pamiętać w podobny sposób język angielski, musisz zaangażować uczucia do zapamiętywania, a powtórki ograniczyć lub całkiem wyeliminować (tak to jest możliwe). Co ciekawe, im mniej powtórek, a więcej uczuć, tym lepsza pamięć do angielskiego i szybsze efekty.

Ucz się angielskiego za pomocą uczuć z naszego kursu i zwiększ znacznie pamięć do angielskiego. Wykorzystaj darmowe sposoby nauki, które tutaj prezentujemy. Możesz też podnieść znajomość angielskiego na kursie dla zaawansowanych.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *