Jak nie bać się mówić po angielsku?

 

 

 

 

 

 

 

Czy obawiasz się mówić po angielsku i zastanawiasz się, jak nie bać się mówić? Chcesz wiedzieć z czego wynika strach przed mówieniem i jak go przełamać by zacząć mówić? Przeczytaj te kilka ważnych wskazówek, które pozwolą Ci to zrozumieć:

  1. Mowa wynika z tego, że czujesz to co chcesz powiedzieć. Strach przed mówieniem wynika z tego, że mówisz tłumacząc sobie w myślach, gdy do słów, które wypowiadasz nie masz żadnych uczuć.
  2. By mówić w sposób naturalny w języku angielskim, bez strachu, musisz zacząć uczyć się odczuwać słówka, a nie tylko je tłumaczyć. Wtedy mowa będzie następstwem pogłębiania uczuć dla języka angielskiego.
  3. Nie jest prawdą, że aby przełamać strach przed mówieniem, musisz mówić. To nie działa w taki sposób. Przykładowo słowo dog, w języku angielskim będziesz w stanie wypowiedzieć, gdy najpierw wspomnisz psa, jego sierść, jego szczekanie itd., a następnie połączysz to ze słowem dog. Następnie, by wypowiedzieć słowo dog, Twój umysł przywoła jedno z tych doświadczeń, a Ty powiesz: dog. Dzięki temu będziesz mieć pewność o co Ci chodzi, a mając pewność, nie czujesz strachu przed mówieniem.
  4. Ucząc się słówek, gdy nie będziesz się zatrzymywał jedynie na tłumaczeniu np. dog = pies, ale przywoływał wspomnienia dla angielskich słówek np. widząc słówko dog, wspomnisz konkretnego psa, dzięki temu nabędziesz uczuć dla słówek angielskich, a mowa stanie się bardzo naturalna, pozbawiona strachu.
  5. Pobierz 3 darmowe lekcje angielskiego Metodą 5S i przekonaj się, jak odczuwanie języka prowadzi do płynnej, naturalnej mowy. Spytaj też o szczegóły naszych konsultantów.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *