Jak nauczyć się angielskiego?

 

 

 

 

 

 

 

 

Chcesz nauczyć się angielskiego, ale nie wiesz jak tego dokonać? Potrzebujesz wskazówek, jak to robić, by nie popełniać błędów, które zastopują naukę? Przeczytaj te kilka ważnych wskazówek, które dla Ciebie przygotowaliśmy:

  1. Istnieją dwa zasadnicze sposoby nauki języka: naturalna i sztuczna. Metoda sztuczna polega na tłumaczeniu języka, by go rozumieć. Metoda naturalna polega na nauce odczuwania języka.
  2. Metoda sztuczna (tłumaczeniowa) nadaje się do rozumienia przede wszystkim tekstów. Trudno jest tym sposobem rozumieć mowę i mówić, gdyż wymaga to tłumaczenia w myślach na bieżąco, gdy słyszysz język lub starasz się tym sposobem mówić.
  3. By uczyć się języka angielskiego w naturalny sposób za pomocą uczuć, nie możesz zatrzymywać się na tłumaczeniu. Zrozumienie znaczenia danego słowa powinno być początkiem nauki, a nie końcem. Przykładowo, by uczyć się odczuwać słówko dog (pies), gdy już wiesz co ono oznacza, przypomnij sobie ostatnio widzianego psa, jego wzrost, budowę, sierść, szczekanie, psa z którym się bawiłeś, którego głaskałeś, który stał za ogrodzeniem itd. To pozwoli Ci zyskać uczucia dla słówka dog i rozumieć słówko dzięki uczuciom.
  4. W podobny sposób ucz się słuchać nagrania. Najpierw w tekście w każdym zdaniu zaznacza po jednym najlepiej Ci znanym słówku i przywołaj dla niego wspomnienia, a następnie słuchając nagrania i słysząc to zaznaczone słówko, przywołaj dla niego wspomnienia, a w tym czasie zignoruj pozostałe słowa.
  5. Pobierz 3 darmowe lekcje angielskiego Metodą 5S i ucz się języka w naturalny sposób zarówno czytać, rozumieć, jak i mówić. Spytaj też naszych konsultantów o zalety nauki angielskiego Metodą 5S.

Pobierz darmowe lekcje kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *