Jak myśleć po angielsku?

By myśleć w języku angielskim musisz uczyć się angielskiego w odmienny sposób niż ten, który zapewne już znasz ze szkoły czy różnego rodzaju kursów. Schemat tego, jak to się dzieje, że rozpoczynamy myśleć po angielsku (lub dowolnym obcym języku) przedstawiam poniżej.

 

Jak myśleć po angielsku?

Nauka myślenia w języku angielskim

Oznacza to, że najpierw musisz utworzyć jakieś uczucie np. smak jabłka. Do smaku jabłka musisz przypisać jakiś symbol, a w tym wypadku słowo w języku angielskim takie jak np. apple. Na tym etapie przypisujesz do uczuć słowa i zwroty w języku angielskim. To nie jest jeszcze to co nazywamy myśleniem po angielsku.

Etap nauki myślenia w języku angielskim

Etap myślenia w języku angielskim rozpoczyna się wtedy, gdy w myślach powtarzasz konkretny symbol np. właśnie słowo apple i przywołujesz przypisane do danego słowa uczucie. I tak właśnie myśli się w języku angielskim. W ten sposób możesz też uczyć się myśleć w dowolnym języku obcym.

Do tej pory zdecydowana większość metod nauki języków obcych koncentrowały się na tłumaczeniu języka tzn. gdy spotykałeś się ze słowem apple, w myślach pojawiało się jego tłumaczenie czyli jabłko. W ten sposób ucząc się języka nigdy nie będziesz myśleć po angielsku.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *