Jak mówić biegle po angielsku?

 

 

 

 

 

 

 

Czy zastanawiasz się, jak mówić biegle po angielsku? Chcesz wiedzieć od czego zależy biegła mowa? Przeczytaj te kilka ważnych wskazówek, które pomogą Ci osiągnąć biegłość w mowie i zrozumieć zasady, które wpływają na biegłość w mówieniu:

  1. Po pierwsze mowa nie jest wynikiem mówienia. To nie prawda i nikt nie nauczy się mówić, dlatego że mówi. Mowa jest wynikiem nabywania uczuć dla słówek, które pragniesz wypowiedzieć.
  2. Biegła mowa wynika z faktu, że uczuć masz tak dużo, że Twój umysł bez przeszkód przechodzi pomiędzy jednym uczuciem a kolejnym, a Ty wyrażasz to za pomocą słów np.:

szklanka – mleko – wypić – wszystko. Gdy masz uczucia połączone ze słówkami, to bez trudu wymawiasz kolejne słowa, dzięki przypisanym do nich uczuciom, co odbierasz, jako biegłość w mówieniu.

  1. Gdy chcesz lepiej mówić, w końcu w sposób biegły, musisz inaczej uczyć się słówek angielskich, nie tylko tłumaczyć je i na tym poprzestawać, ale dodawać uczucia do nowo poznawanych słówek. Np. gdy masz słówko apple, wiesz, że to jabłko, to teraz wspomnij gdzie widziałeś ostatnie jabłko, jak smakowało, jaki miało kolor, jaki ciężar, jaka to była odmiana itd. (patrząc na słówko apple).
  2. Metoda nauki słówek, która polega na tym, że słówka uczysz się jedynie tłumaczyć np. dog= pies, nigdy nie prowadzi do biegłości w mówieniu, ponieważ mówić będziesz zawsze tłumacząc w myślach, a takiemu „mówieniu” zawsze będzie towarzyszyć strach.
  3. Pobierz 3 darmowe lekcje angielskiego Metodą 5S i przekonaj się, jak nauka za pomocą uczuć pozwoli Ci mówić w sposób biegły. Spytaj też naszych konsultantów o zalety nauki Metodą 5S.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *