Jak (lepiej) rozumieć angielski?

 

 

 

 

 

 

 

 

Chcesz lepiej rozumieć angielski, czy w ogóle rozumieć? Zastanawiasz się od czego zależy zrozumienie języka angielskiego?  O ile rozumienie tekstu, jest stosunkowo proste, gdy rozumiesz poszczególne słowa, o tyle już rozumienie ze słuchu staje się problematyczne, gdy jedynie znasz tłumaczenie słówek. Pozwól, że wytłumaczymy Ci, jak uczyć się skutecznie rozumieć ze słuchu i jeszcze lepiej rozumieć teksty.

  1. Rozumienie ze słuchu wymaga zupełnie odmiennego sposobu nauki, niż ten do którego przywykłeś. Musisz uczyć się język odczuwać, a swoją uwagę przenosić na słowa, które znasz i rozumiesz. Tylko wtedy można rozumieć ze słuchu, gdy Twoja większa część uwagi, jest skupiona na tym, co rozumiesz.
  2. Wybierz sobie, jakiś prosty test, który następnie odsłuchasz w google translatorze. W tekście zwróć uwagę na te słowa, które rozumiesz i przywołaj wspomnienia do tych słów na przykład: widząc słówko home, przypomnij sobie ostatni dom. W każdym zdaniu zrób przynajmniej z jednym słówkiem w taki sposób.
  3. Odtwórz naganie w google translatorze i słuchając, przypomnij sobie te uczucia np. obraz domu, gdy usłyszysz słówko: home.
  4. Rób podobnie, gdy czytasz teksty, by przyzwyczaić umysł do odczuwania języka, a jednocześnie do większej uwagi na tych słowach, które rozumiesz.
  5. Pobierz 3 darmowe lekcje angielskiego Metodą 5S i ucz się w podobny sposób rozumieć angielski za pomocą uczuć zarówno z tekstów, jak i ze słuchu. Spytaj także naszych konsultantów, jak jeszcze skuteczniej uczyć się języka angielskiego.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *