Ile słówek zna przeciętny Anglik?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, ile słówek zna przeciętny Anglik, to dobrze trafiłeś. Przeciętny Anglik z wyższym wykształceniem zna około 15 tysięcy słówek! Podobną ilość słówek zna wykształcony Polak.

Możesz to dosyć łatwo sprawdzić, ile sam znasz słówek z języka polskiego. Wystarczy wziąć średniej wielkości słownik angielsko-polski, który liczy właśnie 15 tysięcy terminów, a przekonasz się ile procentowo, z całego słownika znasz słówek. Okaże się, że jeśli nie 100 procent, to zdecydowaną większość słówek znasz.

Skoro się tutaj znalazłeś, to nie tylko dlatego, że chcesz poznać ilość słówek, jaką zna Anglik, ale zapewne chcesz wiedzieć ile czasu zajmie Ci nauka, by osiągnąć porównywalny poziom, co Anglik.

Prawda?

  • Nie jest to takie proste, ponieważ kursy angielskiego na rynku polskim oferują możliwość opanowania maksymalnie do 4 tysięcy słówek, ale zupełnie inną metodą niż to robi Anglik. Zatem, nawet, gdy po latach opanujesz taką ilość słownictwa, to i tak nie zbliżysz się do poziomu o jakim myślisz, ponieważ metoda nauki jest niewłaściwa.
  • Co więcej, ucząc się niewłaściwą metodą będziesz bardzo szybko zapominał, zatem będzie to, jak pogoń za ptakiem, który szybuje w powietrzu.
  • Ucz się angielskiego we właściwy sposób, jak Anglik z naszych kursów lub korzystaj z bezpłatnych sposobów nauki, które tutaj udostępniamy. Opanuj ponad 5 tysięcy unikalnych angielskich słów kończąc drugą część angielskiego i poczuj olbrzymią różnicę!
  • Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza i ucz się słówek w podobny sposób, jak robi to Anglik:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *