Ile słów używa przeciętny Anglik?

 

 

 

 

 

 

 

 

Czy zastanawiałeś się nad tym, ile słów zna przeciętny Anglik? Z pewnością nie chodzi Ci tylko o to, ile ich zna, ale chcesz wiedzieć, ponieważ jesteś ciekaw ile potrzeba znać słów, by poznać angieski biegle? Jeśli to Cię interesuje, przeczytaj te kilka ważnych wskazówek, ktróre dla Ciebie przygotowaliśmy:

  1. Po pierwsze Anglik po studiach zna około 15 tysięcy słówek. Oczywiście w mowie używa ich znacznie mniej bo około 2 do 3 tysięcy.
  2. Jednak Anglik zna 15 tysięcy słówek w inny sposób niż przypuszczasz. Za znajomością takiej ilości słówek kryją się setki tysięcy uczuć, które pozwalają mu pamiętać taką ilość słownictwa bez częstego powtarzania.
  3. Sposób nauki do którego najprawdopodobniej przywykłeś nie zapewni Ci takiej znajomości słownictwa, ponieważ uczysz się w inny sposób, niż to, jak Anglik uczy się słownictwa języka angielskiego.
  4. Anglik nie uczy się tłumaczyć na zasadzie apple=jabłko, ponieważ zazwyczaj nie zna innego języka na który może przetłumaczyć. Anglik uczy się na zasadzie apple=smak jabłka, kształt jabłka, ciężar jabłka, jabłko zerwane z drzewa, jabłko pieczone na ogniu itd. Anglik uczy się słówek za pomocą uczuć. Jeśli chcesz poznać podobną ilość słownictwa języka angielskiego i móc je bez problemu wykorzystać na przykład w mowie, musisz uczyć się języka za pomocą uczuć.
  5. Pobierz 3 darmowe lekcje angielskiego Metodą 5S i ucz się odczuwać język angielski. Poznaj ponad 5 tysięcy unikalnych angielskich słów za pomocą uczuć nawet w kilka tygodni. Spytaj też naszych konsultantów o skuteczne sposoby nauki słówek za pomocą uczuć.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *