Fiszki Angielskie

Nauka słówek z języka angielskiego.

Fiszki Angielskie 

Poznaj nowatorski sposób, który pozwala Ci przestać wkuwać słowa angielskie, a zacząć je odczuwać.

Na końcu niniejszego artykułu znajdziesz formularz zapisu na darmowy kurs mailowy do Metody Językowej 5S. Zapisz się na kurs jeśli artykuł uznasz za przydatny.

Przy nauce słówek angielskich metodą 5S z wykorzystaniem fiszek ważne jest, by uczyć się słówka odczuwać a nie tłumaczyć.

Biegłość w nauce języka obcego zapewni Ci tylko nauka języka bez jego tłumaczenia.

Fiszki (język angielski) nową metodą

Proponuję Ci jeden ze sposobów, który już być może znasz, ale który jest zmodyfikowany dla potrzeb metody 5S. Ta metoda to tradycyjne fiszki, ale w sposób zupełnie odmienny.

Przy wykorzystaniu fiszek do nauki słówek tym sposobem nie będziesz w ogóle używał słów z języka ojczystego (to zabronione)!

Przygotuj sobie karteczki. Z jednej strony napisz konkretne słowo z języka angielskiego np. bread (chleb). Z drugiej strony napisz inne słowo blisko z nim powiązane np. slice (kromka). Oczywiście nie używaj słów z języka polskiego tylko tego, którego słownictwo pragniesz opanować.

Gdy spotkasz się z jakimś trudnym słowem, którego nie możesz zapamiętać z jednej strony zapisz te trudne słowo, a z drugiej inne z nim powiązane, które bardzo dobrze znasz przykładowo: yeast (drożdże) i bake (piec).

Sposób na opanowanie trudnego słownictwa angielskiego za pomocą fiszek

Niektóre szczególnie trudne słowa możesz powtórzyć na wiele różnych kombinacji przykładowo: yeast – bake ; yeast – bakery; yeast – dough to rise.

Teraz mając tak przygotowany zestaw słów zacznij je przekładać. Gdy trafisz na kolejne słowa postaraj się nie tylko skupiać na słowach co na uczuciach. Przykładowo, gdy trafisz na słowo yeast (drożdże) to przypomnij sobie ich smak, zapach, wygląd, ciasto i dopiero dodaj do tych uczuć dane słowo.

Następnie odwróć kartkę i postaraj się poczuć powiązane z drożdżami słowo np. bake (piec). Przy słowie bake możesz z kolei przypomnieć sobie piekarnię, zapach który wydobywa się wieczorem z piekarni, zapach i smak świeżo upieczonego pieczywa itd.

Co daje tego typu nauka słownictwa angielskiego za pomocą fiszek?

W związku z taką nauką słówek z języka obcego:

  1. Nie uczysz się słówek angielskich tłumaczyć.
  2. Nie marnujesz czasu i miejsca na pisanie w języku polskim (inaczej połowa kartek musiałaby by być zapisana po polsku).
  3. Uczysz się słowa angielskie bezpośrednio odczuwać tak jak robi to Anglik.

 

Imię: *
Email: *

 

Zapisując się na darmowy kurs mailowy oświadczasz iż zapoznałeś się z Polityką Prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *