FAQ – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

 

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Czy metoda 5S jest trudną metodą?

I tak i nie. Metoda jest dziecinnie prosta jeśli chodzi o jej stosowanie. Natomiast osoby o słabo rozwiniętych strefach, które odpowiedzialne są za przyswajanie języków obcych, początkowo mogą odczuwać spore zmęczenie. To zmęczenie będzie wynikać z faktu używania sfer, które do tej pory słabo były pobudzane. Na początku może się zdarzyć tak, że już po 20 minutach nauki metodą 5S możesz poczuć się tak zmęczony, jakbyś uczył się kilka godzin metodą tłumaczeniową. Niemniej jednak każdego dnia będziesz zauważać stopniową poprawę i wzrost satysfakcji i motywacji do nauki języka.

Czy metoda jest oryginalna, czy też jest to zlepek metod już znanych?

Metoda jest zupełnie nowatorska. Jej sposób działania jest zupełnie odmienny od tego co powszechnie się używa. Zrezygnowałem ze wszystkich sposobów, które były mi znane ponieważ większość cechowała niska skuteczność i sprzeczność z tym jak funkcjonuje mózg.

Czy metoda może nie zadziałać w moim przypadku?

Jeśli ta metoda na Ciebie nie zadziała, to najprawdopodobniej już nic nie zadziała. Jeśli do tej pory nic nie zadziałało to oznaczać to może dwie rzeczy:

  1. Metody, które stosowałeś działały w sprzeczności do tego jak funkcjonuje Twój mózg i przyswaja wiedzę.
  2. Twój umysł ma słabo rozwinięte te strefy, które odpowiadają za łatwość przyswajania języków obcych. Skoro stosowałeś metody, które nie pobudzają tych stref, niczego nie mogłeś się nauczyć.

Jakiego języka dotyczy metoda?

Metoda 5S to nie jest kurs językowy, ale efektywny sposób nauki języków obcych. Tą metodą językową możesz uczyć się dowolnego języka obcego: od języków archaicznych aż po język migowy.

Czy mogę się uczyć z własnych książek?

Tak, z dowolnych materiałów. Początkowo wystarczy Ci nawet sam słownik.

Już przebywam za granicą i mam styczność z językiem obcym. Czy w takim przypadku metoda mi się do czegoś przyda?

Tak. Będziesz mógł uczyć się odczuwać w obcym języku i myśleć w nim. W związku z tym będziesz mógł szybciej się posługiwać językiem obcym.

Czy przy metodzie 5S naprawdę mogę zupełnie zrezygnować z nauki języka poprzez tłumaczenie?

Tak. Z językiem ojczystym masz do czynienia tylko na samym początku, gdy sprawdzasz jakie uczucia masz przypisać do danego słowa w języku obcym. Następnie operujesz już wyłącznie w języku obcym.

Wydałem już majątek na różnego rodzaju kursy i metody. Obawiam się, że i tym razem nic mi to nie da.

Rozumiem Cię doskonale. Ja w naukę dwóch języków zainwestowałem kilkanaście tysięcy złotych. Gdyby ktoś na samym początku zdradziłby mi sekret, który zawiera metoda 5S byłbym w stanie zapłacić do 14 tysięcy złotych. Na tyle też wyceniam prawdziwą wartość tego szkolenia. Pamiętaj, że inwestujesz nie tylko pieniądze, ale i swój czas. Chcesz by każda minuta nauki dawała Ci konkretne korzyści. Metoda 5S daje Ci to! Oszczędzasz zarówno masę czasu i pieniędzy. Co więcej stosowanie metody językowej 5S daje Ci znacznie więcej niż efektywną naukę języka. Dzięki nauce w ten sposób rozwijasz: pamięć, wyobraźnię, inteligencję, koncentrację, bystrość itd. To jest moim zdaniem prawdziwa korzyść dla Twojego umysłu!

Czy tą metodą mogę się nauczyć tzn. „trudnych języków” jak: arabskiego, chińskiego, japońskiego?

Tak, w szczególności tego typu języki możesz tylko wtedy opanować, gdy uczysz się je odczuwać i myśleć w tych językach, a nie gdy uczysz się słów na pamięć tzn. tłumaczyć. Tego typu języki posiadają za dużo słów, które dla Europejczyka wydają się identyczne, by można było nauczyć się języka metodą tłumaczeniową.

Czy muszę mieć dobrą pamięć, by korzystać z tej metody?

Nie. Metoda skupia się na rozwoju także pamięci, a także koncentracji, wyobraźni, strefy uczuć itd. Metoda rozwija wszystkie strefy potrzebne do nauki języka obcego i to niezależnie od Twoich obecnych zdolności językowych.

Do tej pory miałem olbrzymie problemy, by przyswoić jakikolwiek język obcy. Czy metoda 5S jest zatem dla mnie?

Tak, bo metoda nie skupia się na tym co jest, ale na tym by rozwinąć to co jest słabo rozwinięte. Dzięki temu Twoje zdolności językowe mogą stopniowo wzrastać tylko dlatego, że uczysz się tym sposobem.

Czy metodą 5S można uczyć dzieci?

Tak, metodą 5S możesz uczyć nawet dzieci czy też uczyć się wraz z dziećmi. Metoda jest prosta zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Na czym polega myślenie w obcym języku, a jak wygląda tłumaczenie języka?

Myślenie w obcym języku polega na tym, że uczucia przypisujesz do słów, a później nawiązując do słów na powrót przywołujesz uczucia. Na tym w skrócie polega metoda 5S. Metody tłumaczeniowe (większość) polegają na tym, że do słów z języka obcego przypisujesz słowa z języka ojczystego przykładowo: house=dom.

Czy metoda 5S jest zupełnie identyczna jak ta, której używamy jako dzieci?

Niezupełnie. Ta metoda jest syntezą sposobu w jaki dzieci uczą się języka ojczystego i poligloci przyswajają języki obce. W tej metodzie wykorzystujesz zarówno zmysły (które używają dzieci) jak i strefę uczuć (której używają poligloci). Początkowo możesz uczyć się w sposób niemal identyczny jak robią to dzieci i stopniowo zacząć używać strefy uczuć, której używają poligloci.

Czy metodą 5S mogę uczyć się języka od podstaw?

Tak, od zupełnych podstaw. Możesz się uczyć tą metodą na każdym poziomie zaawansowania.

Znam już język obcy i się nim swobodnie posługuję. Czy metoda 5S może zatem coś mi dać?

Musisz sobie zadać pytanie czy ten język odczuwasz czy tylko rozumiesz. Różnica jest bardzo duża. Gdy język tylko rozumiesz, to zazwyczaj nie masz większej przyjemności z jego używania. Nie chcesz i nie lubisz czytać w obcym języku, gdy tego nie musisz robić. Nie rozumiesz poezji. Oglądanie i próba zrozumienia programów i filmów w obcym języku może Cię męczyć. Gdy przestaniesz mieć styczność z językiem obcym, stopniowo wszystko zapomnisz ponieważ nie będziesz czerpał przyjemności z jego używania. Metoda 5S działa na innej zasadzie. Skupia się na odczuwaniu języka a w związku z tym możesz odczuwać prawdziwą przyjemność z jego używania.

Co się stanie z moją motywacją do nauki języków, której dzisiaj kompletnie nie posiadam?

Swojego mózgu nie zmusisz do tego, by robił coś co dla niego jest nienaturalne i czego nie lubi. I tutaj powinieneś upatrywać powody braku motywacji. Zacznij robić coś co Twój mózg lubi i jest dla niego naturalne, a przekonasz się, że motywacja powróci.

 

Ewa Jaskułowska Bardzo dziękuję Piotr za wszystkie szkolenia które dotychczas były i z których skorzystłam i szczerze polecam innym bo to jest REWOLUCJA WSZECHCZASÓW, ale ten kto nie skorzysta, ten się nie przekona!!!

Możesz nie wierzyć w metodę, ale możesz mi zaufać. Dla mnie „Piotr Mart” to najważniejsza moja marka. :)

Jak mogę przetestować Metodę Językową 5S?

Zanim dokonasz zakupu pełnej wersji szkolenia, możesz sprawdzić czym jest metoda 5S i jak działa zapisując się na darmowy kurs mailowy korzystając z pól formularza poniżej.

Imię: *
Email: *

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *