ESKK angielski opinia

Angielski z ESKK opinia

Jednym chyba z najbardziej znanych i rozpowszechnionych kursów języka angielskiego jest ESKK. Istnieje kilkadziesiąt lat na rynku i nieprzerwanie od tego czasu króluje wśród kursów korespondencyjnych. Metodą korespondencyjną uczyły się dotąd setki tysięcy osób kupując całe pakiety, lub czekając na comiesięczną dostawę kolejnego zeszytu. Jedną z zalet tych kursów jest możliwość nauki w domu a nauczyciel sprawdza prace domowe na odległość, po odesłaniu pocztą. Kursy zawierają liczne reguły gramatyczne, przeplatane dialogami. Nauka nowych słówek jest typowo tłumaczeniowa, nowe słowa są podkreślane, uwypuklane i traktowane priorytetowo. Jeśli ich nie opanujesz w danej lekcji, kolejnej nie zrozumiesz. Zeszyt zawiera ok. 100 nowych słów w cenie ok. 65 zł wraz z płytą.

Jaka jest skuteczność nauki angielskiego z ESKK?

Otóż bardzo wiele osób utknęło w trakcie nauki na pewnym poziomie, nie będąc w stanie przyswajać kolejnych nowych słów. Jaka jest tego przyczyna? Metoda oferuje sposób nauki niezgodny z naszym sposobem przyswajania wiedzy i nie uwzględnia tego w kolejnych lekcjach. Nasz dziecięcy umysł był w stanie bardzo szybko przyswoić język ojczysty. Dlaczego? Nauka tego języka opierała się na nie na nauce słówek, a nauce słówek poprzez oryginalne uczucia. Jako niemowlę nie uczyliśmy się słowa „mama” a poprzez to słowo dostrzegaliśmy osobę dającą nam tyle miłości, czułości, osobę która nas pocieszała, uspokajała – mieliśmy całą gamę uczuć, które kojarzyliśmy ze słowem: „mama”.

Czym różni się metoda 5s od ESKK?

Różnica jest ogromna w sposobie nauki. Metoda 5s kładzie nacisk na unikalne uczucia, to nie jest typowa nauka słówek a zdobywanie nowych uczuć dla nich. Nie spotkasz tu niezliczonej ilości regułek gramatycznych oprawionych w ramki, które musisz zapamiętać i które tak trudno zastosować budując zdania. Metodą 5s uczysz się gramatyki podświadomie, w sposób w jaki uczyłeś się budować zdania jako dziecko. Unikalne pytania zawarte w kursie wzbudzające nowe, oryginalne uczucia, uczą gramatyki odwracając od niej świadomą uwagę a rozwijając postrzeganie za pomocą zmysłów. Dlaczego jest to skuteczne? Nie jesteśmy w stanie nauczyć się nowego języka, znając jedynie samo znaczenie nowych słów, ponieważ w rezultacie taka powierzchowna znajomość szybko ulatuje z pamięci.

Powtórki w ESKK – kolejna zmora

Wiele osób frustruje sama myśl o powtórkach. Na końcu każdego zeszytu ESKK oferuje powtórkę, zestawienie kluczowego materiału, które powinieneś bezwzględnie opanować nim zaczniesz nowy zeszyt. W metodzie 5s nie ma powtórek, bo też nie są one do niczego potrzebne. Metoda nauki powinna być przyjemna i bezstresowa, taka jaka była w dzieciństwie. Nikt z nas nie był zmuszany do powtarzania a mimo to doskonale sobie radziliśmy.

Cena kursów angielskiego z ESKK

Jeśli cena ma dla Ciebie duże znaczenie, porównajmy. ESKK oferuje 100 słów w zeszycie z płytą za 65 zł, metoda 5s oferuje ponad 5000 słów w dwóch podręcznikach za 468 zł. Dokonaj mądrego wyboru. Sprawdź ofertę nauki angielskiego metodą 5s.
Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *