Czytanie po angielsku dla początkujących

 

 

 

 

 

 

 

 

Czy chcesz nauczyć się czytać w języku angielskim i masz na myśli naukę dla początkujących? Przeczytaj te kilka ważnych wskazówek, które uchronią Cię przed wieloma poważnymi błędami i pozwolą Ci uczyć się języka w sposób przyjemny i naturalny:

1.       Gdy znasz już słówka, które czytasz, nie skupiaj się na ich tłumaczeniu w myślach, ale na wspominaniu rzeczy, które opisują. Na przykład, gdy widzisz słówko home –przypomnij sobie ostatni dom, gdy widzisz słówko dog, przypomnij sobie ostatniego psa, gdy widzisz słówko handle – przypomnij sobie ostatnią klamkę, którą widziałeś.

2.       W ten sposób być może na początku będziesz czytał wolniej, ponieważ wspominanie będzie zajmować Ci początkowo więcej czasu niż metoda tłumaczenia w myślach, ale stopniowo szybkość będzie coraz większa, kiedy w metodzie tłumaczeniowej czytanie będzie coraz wolniejsze. Wszystko ulegnie odwróceniu o 180 stopni i to w zaledwie kilka tygodni

3.       W podobny sposób uczy się nowych słówek. Nigdy nie zatrzymuj się tylko na tłumaczeniu, ale tuż po przetłumaczeniu słówka, zacznij myśleć, gdzie ostatnio widziałeś daną rzecz, czynność, zjawisko czy osobę.

4.       Ucząc się w taki sposób czytać, będziesz pomijał słówka dla których nie masz żadnych uczuć, które nic Ci nie mówią, co pozwoli Ci uczyć się języka na żywo, ponieważ zawsze Twoja uwaga będzie skupiona na tym, co rozumiesz, a zdecydowanie mniejsza tym, czego nie rozumiesz.

5.       Pobierz 3 darmowe lekcje angielskiego Metodą 5S i zobacz na czym polega nauka czytania i odczuwania języka angielskiego. Spytaj także naszych konsultantów o inne sposoby czytania dla początkujących.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *