Czy jest możliwa nauka dwóch języków równocześnie?

Jeśli zastanawiasz się nad nauką dwóch języków równocześnie, to musisz wiedzieć, że taki sposób ma dużo ograniczeń. Ograniczenia stawiają zarówno: Twój umysł, jak i metoda, którą wybierzesz.

Gdy chodzi o metodę nauki:

To nauka dwóch języków jednocześnie ma tylko wtedy sens, gdy wybierzesz metodę nauki za pomocą uczuć, czyli taką, gdzie słówka będziesz rozumiał za pomocą uczuć, a nie tłumaczenia w myślach. Jeśli wybierzesz metodę typowo tłumaczeniową, to wszystko będzie Ci się mylić, a słówka mieszać, po czym, gdy przestaniesz powtarzać, wszystko stopniowo zapomnisz.

Gdy chodzi o ograniczenie stawiane przez Twój umysł:

Podczas nauki języka, Twój umysł musi się rozwijać, by pomieścić nową wiedzę w postaci języka obcego. Gdy uczysz się dwóch języków równocześnie, Twój umysł musi albo rozwijać się dwa razy szybciej, albo musisz się uczyć języków w wolniejszym tempie, na mniejszych obrotach.

I tutaj jest znowu dość istotny wybór metody, która musi nie tylko być metodą opartą na odczuwaniu języka, ale także stymulować Twój umysł do rozwoju.

Podsumowując

Tak, nauka dwóch języków równocześnie jest możliwa, o ile wybierzesz odpowiednią metodę, która pozwoli Ci odczuwać oba języki obce i będzie stymulować Twój umysł do rozwoju, ponieważ nauka zawsze oznacza także i rozwój.

Ucz się angielskiego we właściwy sposób z naszych kursów lub korzystaj z bezpłatnych sposobów nauki, które tutaj udostępniamy.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *