Angielski ze słuchu

 

 

 

 

 

 

 

Chcesz uczyć się angielskiego ze słuchu? Nie wiesz jak się do tego zabrać? Przeczytaj te kilka ważnych wskazówek, które mamy dla Ciebie zanim zaczniesz naukę:

  1. Po pierwsze nie każdy rodzaj słuchania uczy angielskiego. Na pewno słuchanie z tłumaczeniem w myślach nie należy do takich sposobów. By uczyć się z powodzeniem angielskiego ze słuchu, musisz angielski odczuwać – rozumieć za pomocą uczuć – a nie za pomocą tłumaczenia w myślach.
  2. Na początek, zanim przejdziesz do słuchania, warto zacząć uczyć się odczuwać same teksty. Zacznij od pojedynczych słówek. Na przykład, gdy masz słówko takie jak: milk (mleko), przypomnij sobie ostatnie mleko, które widziałeś, karton mleka, który kupiłeś, mleko, które piłeś itd.
  3. Następnie, gdy już opanujesz w taki sposób podstawowe zwroty i słówka, tak że będziesz je rozumiał za pomocą uczuć, a nie tłumacząc sobie w myślach, wtedy zacznij czytać tekst i postaraj się przywoływać wspomnienia dla całych wyrażeń i zdań. Oczywiście rób to powoli, zatrzymuj się przy każdym wyrażeniu i zdaniu i wspominaj wszystko, co potrafisz sobie przypomnieć.
  4. Teraz przejdź do słuchania nagrań. Najpierw możesz przeczytać tekst nagrania audio i postarać się poczuć zarówno poszczególne słówka, jak i wyrażanie, a na końcu całe zdania. Następnie słuchając nagrania, postaraj się przywoływać te same wspomnienia. Nie przejmuj się, jeśli będziesz przywoływał uczucia tylko dla wybranych słów czy zdań. To na razie jest nauka słuchania z odczuwaniem i nie musisz odczuwać każdego zdania i wszystko zrozumieć. Wszystko przyjdzie z czasem.
  5. Pobierz 3 darmowe lekcje angielskiego Metodą 5S i ucz się rozumieć język za pomocą uczuć także ze słuchu. Spytaj naszych konsultantów o sposób nauki języka angielskiego z kursu Metodą 5S.

Pobierz darmowe lekcje kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *