Angielski zapominanie i powtarzanie

Czy zastanawiasz się dlaczego ucząc się języka angielskiego szybko go zapominasz, gdy przestaniesz powtarzać lub używać języka? I jak sprawić, by pamiętać nawet, gdy nie używasz języka angielskiego latami?

Otóż po pierwsze: uczysz się języka angielskiego metodą tłumaczeniową, która wykorzystuje pamięć krótkotrwałą, która zależna jest od powtórek. Gdy ich zabraknie np. w wyniku wakacji czy miesięcznego urlopu, wszystko zapomnisz, a na pewno to, co zapamiętałeś za pomocą wyłącznie powtórek.

Po drugie: jeśli ktoś Cię przekonuje, że jedynym skutecznym sposobem na trwałą pamięć, jest powtarzanie, to spytaj się tej osoby o takie słówka, jak na przykład: zgorzel, pancernik, ropotwórczy, nitrogliceryna i dlaczego pamiętamy te słówka równie dobrze, jak takie, które używamy niemal codziennie, jak na przykład: woda, pić, jeść, spać, rozmawiać itd.

Wiesz dlaczego?

Ponieważ języka ojczystego uczyłeś się zupełnie inną, naturalną metodą, która oparta jest na pamięci długotrwałej, a języka angielskiego uczysz się sztuczną metodą, która oparta jest na pamięci krótkotrwałej – dlatego tak łatwo i szybko zapominasz angielski.

Gdy zmienisz metodę nauki, to będziesz w stanie pamiętać język długimi latami, a powrót do biegłości nawet po latach zajmie Ci kilka dni, a nie naukę wszystkiego od początku.

Ucz się angielskiego we właściwy sposób z naszych kursów lub korzystaj z bezpłatnych sposobów nauki, które tutaj udostępniamy.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *