angielski w logistyce i transporcie – nauka słówek branżowych

Poszukujesz sposobu nauki dużej ilości słówek angielskich z działu logistyka i transport i do tego w sposób trwały, niezależny od powtórek i czasu, jaki upływa? Dobrze trafiłeś.

W internecie znajdziesz bez problemu listy wszystkich niezbędnych słówek z każdej branży. Nie ma zatem potrzeby tworzyć kolejnej. Jednak nie znajdziesz sposobów nauki tych słówek, które pozwoliłyby Ci je bez problemu przywołać z pamięci, gdy zajdzie taka potrzeba i pamiętać pomimo upływu czasu, co jest możliwe, gdy wykorzystasz odpowiedni – naturalny – sposób nauki.

Z całą stanowczością odradzamy Ci metody tłumaczeniowe oparte na niezliczonej ilości powtórek, które są z tego prostego powodu nieskuteczne, bo wykorzystują zupełnie niewłaściwy rodzaj pamięci.

Oto naturalny sposób nauki, który opiera się na uczuciach i wykorzystuje zasady metody 5S:

  1. Znajdź w internetowym słowniku jakieś słówko ze swojej branży, które chcesz dobrze opanowć np. warehouse (magazyn). Do nowego słówka dobierz takie, które się z nim jakoś łączy, a które już dobrze znasz np.: door.
    Utwórz kombinację słówek: door – warehouse i taki zwrot wpisz w wyszukiwarkę grafiki google (zobacz link).
  2. Teraz pośród prezentowanych zdjęć, wybierz takie, które zawiera sporą ilość szczegółów. Ilość szczegółów zależna jest od tego, jak rzadko jest używane nowe słówko. Im rzadziej, tym więcej szczegółów. Pamiętaj, że to szczegóły określą, jak długo będziesz pamiętać dane słówko bez powtarzania. Słowa rzadko używane są po to, by je rzadko używać. Pamiętamy je dlatego, ponieważ wzrasta nasza świadomość, gdy coś spotykamy bardzo rzadko.
  3. Jeśli zdarzałoby Ci się zapominać słówka, gdy będzie potrzeba ich użycia, znajdź inne zdjęcie z innym połączeniem.
  4. Dane zdjęcie zapisz w wybranym katalogu pod  nazwą: door – warehouse i powracaj do niego tak długo, jak będziesz w stanie znaleźć na nim nowe szczegóły.

Pamiętaj, że do lepszej pamięci niezależnej od powtórek, potrzebujesz nie uwagi skupionej na słowach, ale na uczuciach. Możesz to zrobić na wiele innych sposobów, np. gdy widzisz połączenie door – warehouse, możesz przypomnieć sobie, jak wyglądały ostatnie drzwi magazynu, które widziałeś. Jednak ten sposób nauki wymaga już pracy w zawodzie logistyka, a powyższy pozwala Ci przygotować się do pracy, gdy nie masz jeszcze styczności na co dzień z przedmiotami, które będziesz spotykać w swojej branży.

Pobierz darmowy fragment kursu języka angielskiego metodą 5s (pdf+lektorzy) korzystając z pól poniższego formularza:


Imię: *
Email: *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *